موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راه و ترافیک

a/74454 :کد

0

ممنوعیت تردد کامیون‌ها از خط سرعت

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -ممنوعیت تردد کامیون‌ها از خط سرعت

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این مطلب که دوربین‌های مکانیزه، عوامل محسوس و نامحسوس پلیس راهور تخلفات خودروها را ثبت می‌کنند، اعلام کرد: تردد کامیون‌ها از خط سرعت بزرگراه‌ها ممنوع بوده است.

 

 

 

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این مطلب که دوربین‌های مکانیزه، عوامل محسوس و نامحسوس پلیس راهور تخلفات خودروها را ثبت می‌کنند، اعلام کرد: تردد کامیون‌ها از خط سرعت بزرگراه‌ها ممنوع بوده و پلیس با متخلفان برخورد می‌کند.

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار فارس، سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: در بزرگراه‌ها و معابر سطح شهر تهران تخلفات وسایل نقلیه با دوربین‌های مکانیزه ثبت می‌شود.


جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ،‌ تصریح کرد: برابر مقررات، وسایل نقلیه سنگین از جمله کامیونها حق تردد در معابر در ساعات میانی روز را ندارند؛ بازه زمانی مجاز تردد آنها ساعت 22 تا 6 صبح در روزهای غیر تعطیل و 24 تا 6 صبح در ایام تعطیل است؛ مگر خودروهایی که دارای مجوزهای لازم در این زمینه باشند از جمله خودروهای مخصوص حمل مواد سوختنی، فاسد شدنی و خودروهای متعلق به شهرداری.


وی با تأکید بر این مطلب که تخلف کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین همچون خودروهای سبک توسط عوامل محسوس و نامحسوس پلیس راهور تهران بزرگ رصد می‌شود،‌ اعلام کرد: مأموران پلیس راهور با کامیون‌هایی که در بین روز بدون مجوز اقدام به تردد در معابر شهر می‌کنند، برخورد می‌کنند.


سرهنگ عابدی ادامه داد: شب‌ها نیز تیم‌های گشت شبانه محسوس و نامحسوس پلیس علاوه بر وجود دوربین‌های ثبت تخلفات در معابر حضور فعال داشته و عملکرد رانندگان را نظاره‌گر بوده و با تخلفات برخورد خواهند کرد.


این مقام ارشد راهور فاتب در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد تردد کامیون‌ها در خط سرعت بزرگراه‌ها اعلام کرد: تردد وسایل نقلیه سنگین در خط سرعت معابر بزرگراهی  ممنوع است؛ برابر قانون این کامیون‌ها با کد جریمه 2030 اعمال قانون شده و جریمه 50 هزارتومانی برایشان منظور خواهد شد.


جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان این مطلب که در روزهای اخیر ریزش نخاله در معابر سطح تهران کاهش محسوس داشته، خاطر نشان کرد:‌ چون معابر شهر به دوربین‌ها مجهز شده، کامیون‌های متخلف از ریختن نخاله در معابر پرهیز کرده و هم اکنون شاهد آن هستیم که به ندرت چنین مسئله‌ای به وقوع می‌پیوندد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :