موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/74464 :کد

0

عربستان سلاح شیمیایی در اختیار جبهه النصره قرار می دهد

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -عربستان سلاح شیمیایی در اختیار جبهه النصره قرار می دهد

طبق یک گزارش، عربستان سعودی سلاح شیمیایی در اختیار گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه قرار می‌دهد.

طبق یک گزارش، عربستان سعودی سلاح شیمیایی در اختیار گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه قرار می‌دهد.


به گزارش تحلیل ایران، دبیرکل «سازمان اطلاعات و امنیت اروپا» روز چهارشنبه (29 اردیبهشت) اعلام کرد جبهه النصره از سلاح‌های شیمیایی که عربستان در اختیار این گروه قرار می‌دهد، استفاده می‌کند.


بر اساس این گزارش، جبهه النصره به تازگی از این سلاح‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در شهر حلب، مرکز استان حلب سوریه استفاده کرده است.


به گفته ابوسعید این سلاح‌ها در چارچوب برنامه حمایت ماهیانه که در بلغارستان تهیه می شود از مرزهای اردن و سوریه در اختیار تروریست‌ها قرار می‌گیرد.


 ابو سعید در ادامه گفته است این اولین باری نیست که جبهه النصره از این سلاح‌ها استفاده می کند و منابع رسمی بین المللی مواردی از استفاده این گروه تروریستی از تسلیحات شیمیایی را ثبت کرده‌اند.


وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه (22 اردیبهشت) اعلام کرد گروه تروریستی جبهه النصره تسلیحات حاوی گاز کلر را به شهر حلب سوریه منتقل کرده است.


وزارت دفاع روسیه با انتشار گزارشی در وب سایت خود ضمن اعلام این خبر از ورود بیش از 100 تروریست جبهه النصره مجهز به تسلیحات حاوی گاز کلر به شهر حلب خبر داده است.

 

 در همین راستا ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با محکوم کردن استفاده گروه تروریستی جیش الاسلام از سلاح شیمیایی بر ضد غیرنظامیان در شهر حلب نسبت به بی‌اعتنایی غرب به این قضیه و عدم پیگیری آن در شورای امنیت سازمان ملل اظهار تأسف کرد.

 

عربستان سعودی از گروه‌های مسلح که برای براندازی دولت بشار اسد، رییس جمهور سوریه تلاش می‌کنند حمایت می‌کند.


ریاض همچنین به حمایت از گروه‌های تروریستی معارض دمشق متهم شده است.

سوریه از سال 2011 (1389) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ 22 بهمن 1394 منتشر شد، حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شده‌اند.


در جنگ پنج ساله سوریه میلیون‌ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور آواره شده‌اند.

 منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :