موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/74492 :کد

0

انتقاد آیت‌الله سبحانی از واردات بی‌حد و حساب به کشور

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -انتقاد آیت‌الله سبحانی از واردات بی‌حد و حساب به کشور

یکی از مراجع عظام تقلید شرط تحقق اقتصاد مقاومتی را بستن درهای کشور به روی واردات بی‌حساب و تغییر سبک زندگی به دور از اسراف و تجمل دانست.

یکی از مراجع عظام تقلید شرط تحقق اقتصاد مقاومتی را بستن درهای کشور به روی واردات بی‌حساب و تغییر سبک زندگی به دور از اسراف و تجمل دانست.


به گزارش تحلیل ایران،‌ آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز پیامی را به همایش اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن و حدیث که در محل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در حال برگزاری است، ارسال کردند.

وی در این پیام که توسط حجت‌الاسلام خیرآبادی مسئول همایش و مدیر مدرسه علمیه عباسقلی خان مشهد، قرائت شد، آورده است: انقلاب اسلامی نسبت به دیگر انقلاب‌هایی که در جهان رخ داده است ویژگی خاصی دارد زیرا انقلابی بود خودجوش و اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران به پا خاستند و به نظام وابسته پیشین پایان بخشیدند و در یک همه‌پرسی در روز 12 فروردین سال 58، 98 درصد جمعیت ایران به نظام مقدس جمهوری اسلامی رأی دادند، ازاین‌جهت انقلاب نه حزبی بود که اقلیتی بر اکثریت حکومت کنند و نه انقلابی بود که از خارج طراحی شده باشد.


این مرجع تقلید با بیان اینکه بریدن هر نوع وابستگی از جمله وابستگی فرهنگی و سیاسی و اقتصادی به دولت‌های غرب از ویژگی‌های این انقلاب کم‌نظیر است، می‌افزاید: از یک‌جهت نظام جمهوری اسلامی از هر نوع پیوند اقتصادی که سیادت و عزت ملت را حفظ کند استقبال نموده ولی از اقتصاد وابسته پیوسته پرهیز می‌نماید.


آیت‌الله سبحانی با ابراز خرسندی از اینکه ملت رشید ایران توانسته است روی پای خود بایستد و از سر فرود آوردن در برابر حاکمان جبار غرب خودداری کند، تصریح می‌کند: غرب استعمارگر سخت به وحشت افتاد و به عناوین گوناگون درصدد زمین‌گیر کردن نظام برآمده و برای تضعیف نظام و یا نابودی آن از راه‌های گوناگون وارد شده و با تحریک قومیت‌های مختلف و یا تحمیل جنگ نابرابر آغاز به کار کرده و اخیراً از طریق محاصره اقتصادی و تحریم‌های بی‌رحمانه به جنگ با نظام برخاسته است.


وی با بیان اینکه حصر اقتصادی در زندگی ما اثرگذار است ولی برای مقابله با آن راهی جز اقتصاد مقاومتی نیست، تأکید می‌کند: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که بر بهره‌گیری از منابع طبیعی و نیروهای داخلی تکیه نموده تا نیازهای ملت را برطرف سازد، مسلماً این طرح عالمانه برای خود خطوط و شرایطی دارد که در بیان رهبر انقلاب کاملاً توضیح داده شده است که اگر دولت و مجلس بر اجرای آن اهتمام ورزند مشکل بیکاری و تورم روزافزون به صورت محسوس کاهش پیدا می‌کند و تولیدات داخلی جای واردات خارجی را می‌گیرد.


این استاد برجسته حوزه علمیه قم خطاب به مردم ایران می‌افزاید: البته در این شرایط حساس ملت عزیز و سرفراز هم وظیفه دیگری دارند و آن اینکه در برنامه زندگی خود تجدیدنظر کنند و از زندگی اشرافی و اسراف‌کاری بی‌حدوحساب دوری جسته و به زندگی آبرومندانه اکتفا ورزند.


آیت‌الله سبحانی با اشاره به سخن امیرمومنان، علی (ع) مبنی بر اینکه یکی از صفات پرهیزکاران میانه‌روی در پوشش معرفی شده است و می‌فرماید: «و ملبسهم الاقتصاد»، همایش اقتصاد مقاومتی در نگاه قران و حدیث را راهگشای تغییر سبک زندگی برمی شمارد و می‌افزاید: این کنگره که به نام «همایش اقتصاد مقاومتی در نگاه قرآن و حدیث» در کنار مرقد ملکوتی ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء برگزار می‌شود می‌تواند راه گشا باشد اما با دو شرط؛ نخست آنکه درهای کشور به روی واردات بی‌حدوحساب که تولید داخلی را زمین‌گیر می‌سازد بسته شود و در غیر این صورت هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند مشکلات کشور را برطرف کند.


وی دومین شرط راهگشایی این همایش را ملت ایران می‌داند که در برنامه زندگی خود تجدیدنظر کرده و صرفه‌جویی را پیشه خود سازند و مطمئن باشند که فتح قله‌های بلند اقتصاد بدون اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر نیست.


این مرجع عالی‌قدر تشیع در پایان پیام خود به تمام دست‌اندرکاران این همایش سلام و درود فرستاده و موفقیت گسترده همگان را در پیشبرد این آرمان مقدس خواستار است و از دوست صمیمی خود جناب حجت‌الاسلام آقای خیرآبادی که وسیله خیری برای نگارش این پیام شده، تشکر نموده‌اند.

 
منبع: فارس
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :