موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74531 :کد

0

اتحادیه اروپا تحریم‌های کره شمالی را افزایش داد

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۵
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -اتحادیه اروپا تحریم‌های کره شمالی را افزایش داد

اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه تحریم‌های اعمال شده علیه کره شمالی به‌دلیل آزمایش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک را افزایش تشدید کرده است.

اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه تحریم‌های اعمال شده علیه کره شمالی به‌دلیل آزمایش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک را افزایش تشدید کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا با اعلام اینکه آزمایش های هسته ای و موشک بالستیک کره شمالی نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است، تحریمهای وضع شده علیه پیونگ یانگ را افزایش داده است.

 

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که 18 فرد و یک شرکت را به فهرست سیاه تحریمهای کره شمالی اضافه کرده و اموال و دارایی های آنها را توقیف و ورود آنها به اتحادیه اروپا را ممنوع کرده است.

 

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: افرادی که با این تدابیر محدودکننده روبرو شده اند، اکثرا از مقام های ارشد نظامی هستند که نقش کلیدی در حمایت و ارتقای برنامه های هسته ای و موشک بالستیک کره شمالی دارند.

 

این بیانیه افزود: شرکتی که به فهرست تحریمها افزوده شده، در توسعه و اجرای عملیاتی برنامه موشک بالستیک و سایر تسلیحات کشتار جمعی کره شمالی دست داشته است.

 

اتحادیه اروپا تاکنون 66 فرد و 42 شرکت کره شمالی را تحریم کرده است. اسامی افراد و شرکت تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا قرار است فردا جمعه منتشر شود.

 

شورای امنیت در ماه مارس تحریمهای جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده است.

 

کره شمالی 6 ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.

 

کره شمالی اعلام کرده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :