موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74542 :کد

0

جان کری،هیچ سندضمانتی درباره مبادله بانکی باایران فراهم نکرد

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۶
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -جان کری،هیچ سندضمانتی درباره مبادله بانکی باایران فراهم نکرد

یک مقام بانکی انگلیس در اظهاراتی که گواه تازه‌ای درباره کارشکنی‌های واشنگتن در مسیر اجرای «برجام» است گفت که وزیر خارجه آمریکا در نشست بابانکداران اروپایی ضمانتی درباره مبادله باایران فراهم نکرده است.

یک مقام بانکی انگلیس در اظهاراتی که گواه تازه‌ای درباره کارشکنی‌های واشنگتن در مسیر اجرای «برجام» است گفت که وزیر خارجه آمریکا در نشست با بانکداران اروپایی ضمانتی درباره مبادله با ایران فراهم نکرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، اظهارات یک مقام بانکی دیگر انگلیس، برگ دیگری به شواهد موجود درباره کارشکنی‌های واشنگتن در مسیر اجرای «برجام» اضافه کرد.

 

«جاستین واکر»، مدیر جرائم بانکی «انجمن بانکداران انگلیس» روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با «رویترز» درباره دیدار هفته گذشته مقام‌های بانکی اروپایی و انگلیسی با «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا و «فیلیپ هاموند»، وزیر خارجه انگلیس اظهار نظر کرد.

 

وی علی‌رغم استقبال از این نشست و گفتن به اینکه بانکداران اروپایی انتظار برگزاری این نشست را نداشته‌اند، درباره عدم کفایت اظهارات دیپلمات‌های آمریکا و انگلیس برای کمک به بانکهای اروپایی جهت از سرگیری مبادلات با ایران گفت: «هیچ سندی که به ما ضمانت بدهد، ارائه نشد.»

 

پیش از این هم خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی آشکار کرده بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا به دلیل آنکه نمی‌خواهد در زمینه تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران نرمش به خرج دهد، از ارائه توضیح کتبی برای شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی درباره مبادله با ایران امتناع می‌ورزد.

 

علاوه بر این، حقوقدانان مسائل تحریمی هم روز پنجشنبه گفته‌اند که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا حاضر نیست ابهام‌های پیرامون تحریم‌های ایران را رفع کند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :