موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7455 :کد

0

خروج موقت از منطقه یورو تنها راه حل منطقی برای یونان است

  دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۱:۵۷
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -خروج موقت از منطقه یورو تنها راه حل منطقی برای یونان است

معاون رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان با تاکید بر اینکه تداوم کمک ها به یونان بدون اصلاحات ضروری تنها مسائل اروپا را بیشتر می کند ،خروج موقت این کشور از منطقه یورو را تنها راه حل منطقی دانست.

معاون رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان با تاکید بر اینکه تداوم کمک ها به یونان بدون اصلاحات ضروری تنها مسائل اروپا را بیشتر می کند ،خروج موقت این کشور از منطقه یورو را تنها راه حل منطقی دانست.

به گزارش تحلیل ایران، "وولفگانگ کوبیکی"، معاون رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان شدر گفتگو با روزنامه "فرانکفورتر روند شای"، تصریح کرد که اگر حزب وی در پارلمان آلمان بود به احتمال زیاد به بسته نجات جدید برای یونان نه می گفت.

وی افزود: پیش شرط ها برای کمک به یونان وجود ندارد. ما در مسیر امیدهای سیاسی در حرکت هستیم که به شایستگی یونان برای اصلاحات ساختاری مربوط می شود. در ضمن مشارکت صندوق بین المللی پول در طرح کمک به یونان هنوز مشخص نیست.

این سیاستمدار بلند پایه حزب لیبرال دموکرات در ادامه گفت: این مسئله مهم است که آیا ما بدون اصلاحات به یونان کمک می کنیم. اگر همچنان هیچ مدیریت کارآمد مالیاتی و هیچ دادگستری و مدیریت منطقی در این کشور وجود نداشته باشد اعطای اعتبارهای جدید به آتن تنها مرگ اقتصاد آن را طولانی کرده و مسائل اروپا را بیشتر می کند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که این مسئله مطرح است که آیا ما به قوانین خود پایبند هستیم. چگونه شهروندان باید هنوز  اعتماد خود به سازمان های اروپایی را گسترش دهند در حالی که پایبندی به هیچ قراردادی دیگر وجود ندارد.  

"کوبیکی" در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که صدر اعظم آلمان شرایط آشکاری را برای تداوم کمک ها به یونان قرار داده است و نباید این شرایط تضعیف شود وگرنه مردم اعتماد خود به رهبری سیاسی را از دست می دهند.

وی درباره پیشنهاد چندی پیش وزیر دارایی آلمان مبنی بر خروج موقتی یونان از منطقه یورو گفت: من از ابتدا درباره این ایده شگفت زده نشدم. در همین حال من فکر می کنم که خروج موقتی یونان از منطقه یورو از نظر اقتصادی تنها راه حل منطقی است.

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی در بخش پایانی این گفتگو تصریح کرد که بدون اصلاحات اساسی یونان نمی تواند هیچ کمک دیگری دریافت کند تا در منطقه یورو باقی بماند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :