موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دفاعی امنیتی

a/74621 :کد

0

شهدای مدافع حرم هزینه امنیت کشور هستند

  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -شهدای مدافع حرم هزینه امنیت کشور هستند

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به امنیت کنونی بالای کشور در منطقه گفت: ۸ سال جنگ و اهدای شهدا هزینه این امنیت بودند و امروز شهدای مدافع حرم هزینه این امنیت هستند.

 

 

 

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به امنیت کنونی بالای کشور در منطقه گفت: 8 سال جنگ و اهدای شهدا هزینه این امنیت بودند و امروز شهدای مدافع حرم هزینه این امنیت هستند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی شامگاه پنجشنبه در اربعین عروج عاشقانه پاسدار شهید "حسین بواس" از شهدای مدافع حرم و مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم غرب مازندران که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت مناسبت‌های ماه شعبان اظهار کرد: همه ما باید تا پایان عمر در مسیر ولایت و امامت ثابت‌قدم و استوار باقی بمانیم تا در همین مسیر نیز خداوند پایان عمر ما را شهادت در راه خود قرار دهد.


خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس نوشت: وی حضور گسترده مردم را در مجلس اربعین شهید حسین بواس و شهدای مدافع حرم غرب استان مازندران بیانگر غیرت، ایمان، اعتقاد و ولایت‌مداری مردم دانست و افزود: شما پشتوانه بزرگ ولایت هستید که به‌حول و قوه الهی با آن پشتوانه انقلاب و مسیر ولایت به سرمنزل مقصود می‌رسد.


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با تشریح مقوله شهادت و اینکه شهدا در حال انجام مدیریت بر دنیای اسلام و مسیر انقلاب هستند، تصریح کرد: این انقلاب گرچه در مسیر حرکتی که امام خمینی(ره) طراحی کردند با چالش‌ها، توطئه‌ها و طراحی‌های سنگینی توسط دشمن قرار گرفت، اما مسیر خود را ادامه داد و به‌هیچ وجه متوقف نشد.


وی با تأکید بر اینکه اگر افرادی در داخل و خارج همراهی کنند یا نکنند انقلاب متوقف نمی‌شود، خاطر‌نشان کرد: با وجود توطئه‌ها و طراحی‌های سنگینی که در داخل کشور صورت گرفت و همراهی‌هایی که مجموعه‌های مختلف با استکبار داشتند،اما در طول 38 سالی که از عمر پیروزی انقلاب می‌گذرد هیچ توقفی در مسیر آن دیده نمی‌شود.


مصلحی با اشاره به توطئه‌های دشمن در طول این 38 سال مانند دوران ترور که بیش از 18 هزار شهید ترور داریم، همراهی بنی‌صدر با استکبار افزود: از دیگر توطئه‌ها دوران هشت سال جنگ که در حقیقت جنگ با تمام دنیا و همه استکبار بود و این دوران فتنه‌ سنگینی بود که بعد از رحلت امام شکل گرفت و هنوز هم ادامه دارد.


وی با اعلام اینکه دشمن از گذشته تا حال و حتی برای آینده کشور ما نیز طراحی‌ها و نقشه‌هایی دارد، خاطر‌نشان کرد: دشمن هرگز دست بردار نیست چرا که انقلاب اسلامی تمام هستی آن را هدف گرفته و در حال پیش‌روی به‌سوی جلو است.


وزیر سابق اطلاعات کشور با اشاره به اهداف امام خمینی(ره) از شکل‌گیری انقلاب اسلامی اظهار کرد: امام خمینی(ره) در سال 42 هدف از طراحی این نهضت و حرکت را بر مبنای سه‌اصل اساسی ایجاد حکومت اسلامی در ایران، ایجاد بیداری اسلامی در دنیای اسلام  زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر(عج) قرار دادند و بر اساس آن طراحی کردند.


وی با اشاره به اینکه اگرچه هدف نخست امام(ره)  یعنی ایجاد حکومت اسلامی در ایران امروز با اما و اگرهایی رو‌به‌رو شده است، تصریح کرد: از آنجایی‌که دشمن بیکار ننشسته و نمی‌تواند ببیند که انقلاب اسلامی شکل بگیرد که الگوی جهان شده و هستی او را نابود کند بنابراین همه توان خود را پای کار آورد تا به مقابله با انقلاب اسلامی برخیزد.


مصلحی به اعترافات یکی از افراد دخیل در  جنگ تحمیلی در مورد انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: مسأله جنگ 8 سال دفاع مقدس جنگ با یک فرد و کشور کوچک عراق نبوده بلکه جنگ با تمام دنیا بود چرا که در دوران جنگ هرگاه صدام کم می‌آورد آمریکا به‌میدان می‌آمد که نمونه‌اش ساقط کردن هوایپمای ایران در خلیج فارس توسط آمریکا بود.


وی با بیان اینکه هشت سال جنگ در حقیقت مبارزه تمام دنیا با همه هستی خود در مقابل انقلاب اسلامی بود و در این‌راه درهم، دینار و دلار در منطقه و خارج از منطقه هزینه می‌شد، یادآور شد: حدود پنج سال پیش که تازه مباحث سوریه راه افتاده بود بسیاری از افراد در داخل کشور این مسأله را نمی‌پذیرفتند و در صدد ایجاد مشکلاتی برای کشور بوده و مباحثی را نیز مطرح کرده و رفع مشکلات سوریه را در گرو مذاکره با عربستان عنوان کردند، اما در این میان رهبری بزرگوار فرمودند:" عربستان با شما هیچ همراهی ندارد و او دشمن انقلاب و مردم  است."که این بیان قاطع و صریح ایشان سبب شد تا با تصمیم‌گیری دبیرخانه شورای امنیت ملی در مورد عربستان ما نیز با ولیعهد عربستان وارد مذاکره شویم.


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس به اعترافات ولیعهد عربستان مبنی بر اینکه او در مذاکرات رسمی خود اعلام کرد:" در دوران جنگ شما با صدام و در 8 سال دفاع با همه وجود از عراق حمایت کردیم و کشورهای حاشیه خلیج فارس بیش از 40 میلیارد دلار به صدام کمک کردند." گفت: از این دست شواهد که ما تنها با صدام در جنگ نبودیم  و بسیاری از مجموعه‌ها و بلکه تمام دنیا در برابر انقلاب اسلامی ایران ایستادند، زیاد است.


وی مذاکرات اخیر که با نام 1+5 مطرح شد را یکی از نمونه‌های بارز مقابله تمام دنیا با ایران دانست و تصریح کرد: اگر چه نام این مذاکره 1+5 بود اما دنیا مشاهده کرد که آقای ظریف تنها با جان‌کری مذاکره می‌کرد چرا که اروپائی‌ها می‌گفتند ما با شما مشکل نداریم شما مشکل با امریکا را حل کنید بعد ما تصمیم می‌گیریم که چکار کنیم.


مصلحی در ادامه با تأکید بر اینکه در مورد هدف نخست امام خمینی(ره) از تشکیل انقلاب اسلامی یعنی ایجاد حکومت اسلامی استکبار به‌هر طریقی قصد سنگ‌اندازی دارد، افزود: دشمن با درست کردن مشکلات و راه‌اندازی فتنه‌های مختلف در طول تاریخ تلاش کرد تا "نفوذ" را به ایران بیاورد که مصداق عینی این واژه امروز در مشکلات اقتصادی کشور به‌وضوح دیده می‌شود.


وی با اعلام اینکه امروز تنها 30 درصد از مشکلات اقتصادی کشور ما به تحریم مربوط است، خاطر‌نشان کرد: اگر بر اساس ادعای آنها تمام مشکلات کشور برای تحریم است پس چه‌طور ماشین‌های ساخت خارج به‌راحتی وارد کشور می‌شود مگر نه این است که برای این خریدها باید دلار پرداخت شود و مگر دلار جزو تحریم‌ها نیست پس چرا اجازه نمی‌دهند برای تهیه مواد اولیه این خودروها و جلوگیری از بیکاری در داخل کشور هزینه شود.


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس به مصاحبه تلویزیونی وزیر صنعت کشور در ماه‌‌های قبل در این‌باره که  در یک‌سال گذشته بیش از 100 هزار ماشین آخرین سیستم وارد کشور شده است، اشاره کرد و تصریح کرد: مگر نباید بابت خرید و ورود این ماشین‌ها دلار برود، پس این ربطی به تحریم ندارد.


این مسؤول با تأکید بر اینکه دشمن طراحی دارد تا با نفوذ و القای اشتباه برای انجام محاسبات غلط در تصمیم‌گیری‌ها استفاده کند تا نگذارد حکومت اسلامی شکل بگیرد، اظهار کرد: هدف دوم امام راحل از این نهضت و انقلاب ایجاد بیداری اسلامی در دنیای اسلام بود.


مصلحی ادامه داد: اگر امروز  استکبار داعش و وهابیت به‌وجود می‌آورد و اگر عربستان سعودی دلارهای خود را به‌میدان آورد و جنگ‌های منطقه‌ای را در دنیای اسلام و در پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه، فلسطین، مصر، لیبی و ... به‌راه‌انداخت همه برای این است که دیدند بیداری اسلامی در دنیا راه افتاد و شکل گرفت بنابراین به جمع‌بندی رسیدند که باید جلوی آنرا بگیرند.


وی با بیان اینکه در بحث نفوذ نیز دشمن با سابقه کار سنگین اطلاعاتی در حال اجرای برنامه‌های خود است، متذکر شد:  انگلیس کفتار اطلاعات قوی در دنیا بود سرویس اطلاعاتی انگلیس سرویسی است‌ که وضعیت اطلاعات تمام دنیای بشری را در اختیار دارد و دستگاه اطلاعاتی انگلیس برنامه‌ریزی کرد تا در دنیای اسلام مجموعه‌هایی را شکل دهد که مقاطع حساس به‌ جان یکدیگری بیفتند.


وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه "نفوذ و ارتباط فکری" دو فاکتوری است که دشمن همزمان با شکل گیری بیداری اسلامی برای زمین‌گیر کردن آن بکار بست، افزود: دستگاه اطلاعاتی انگلیس با ایجاد ارتباط فکری و نفوذ در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها سعی کرد تا به‌مقابله با آن بپردازد.


وی به سابقه شکل‌گیری داعش در منطقه اشاره کرد و ادامه داد: داعش یعنی"دولت اسلامی عراق و شام" و زمان شکل‌گیری آن به 30 سال پیش می‌رسد که آمریکایی‌ها دیدند با ساقط کردن صدام در شمال عراق گروه نهضتی شکل گرفت که از انقلاب اسلامی درس گرفته بود و دنبال این بود که دولت اسلامی در عراق و شام به‌وجود بیاورد ، بنابراین همه آنها را دستگیر کرد و چون جنوب امریکا در دست انگلیسی‌ها بود در نتیجه این گروه داعش را تحویل انگلیس داد.


مصلحی با اعلام اینکه انگلیسی‌ها برای اینکه هدف داعشی‌ها یعنی تشکیل دولت اسلامی شکل نگیرد آنها را وهابی کردند  تا با آمریکا و اسرائیل نجنگد، خاطر‌نشان کرد: بیداری اسلامی مورد تأکید امام هزینه دارد و راحت به‌دست نمی‌آید و امروز نیز هزینه‌ای سنگینی برای آن می‌شود که همین شهدای حرم بخشی از این هزینه‌ها است.


وی اضافه کرد: امروز اگر در کشوری هستیم که امنیت آن در جایگاه بلندی است تا جایی‌که دل آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها برای این امنیت لک زده است چون برای امنیت هزینه دادیم، هشت سال جنگ و اهدای شهدا که هزینه این امنیت بودند و امروز شهدای مدافع حرم هزینه این امنیت هستند.


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس هدف سوم امام خمینی(ره) از تشکیل این نظام و انقلاب را زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر(عج) عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه امروز در دنیای بشری و در اروپا و آمریکا اسلام‌هراسی سنگین راه انداختند و هالیوود شهرک سینمایی آمریکایی صهیونیستی فیلم‌های سنگین علیه اسلام می‌سازد و همچنین تمام شبکه‌های ماهواره‌ای در اروپا و آمریکا بر علیه ایران تبلیغ می‌کند برای این است که می‌بینند اندیشمندان آمریکا و اروپا در حال روی آوردن به اسلام هستند.


این مسؤول با بیان اینکه امروز دنیای استکبار در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی به بن‌بست رسید یادآور شد: امروز در آمریکا بالای 50 درصد متولدان پدران نامعلوم دارند و این نمونه‌ای از به بن‌بست رسیدن آنها است که تصمیم گرفتند تا قوطی‌هایی در خیابان آمریکا بزنند که مادران این فرزندان نامشروع آنها را در این مکان قرار دهند و افرادی‌ که تمایل دارند آنان را بردارند.


مصلحی با شاره به اینکه تجمع مسلمانان در ایام اربعین حسینی در کربلا نمونه‌ای از زمینه‌سازی برای ظهور است، گفت: اینکه میلیون‌ها نفر در این ایام راهی کربلا می‌شوند بسیاری از اندیشمندان اروپا و آمریکایی‌ را بر سر اینکه چه چیزی سبب می‌شود تا 20 میلیون نفر جمعیت در کی جا جمع شوند را به تفکر و تعقل وا می‌دارد.


وی در پایان تأکید کرد: امروز شهدا روی ما مدیریت می‌کنند و خرابکاری‌ها و مشکلاتی که ایجاد می‌کنیم را تحمل می‌کنند اما همه ما باید حواس خود را جمع کنیم تا در این مدیریت از ما ناراحت نشوند.


شهید حسین بواس متولد سال 61 در شهرستان لنگرود و استان گیلان بود که دوران نوجوانی و جوانی خود را به‌همراه خانواده‌ در شهرستان چالوس گذراند و اخیرا برای انجام ماموریت شغلی در شهرستان قائم‌شهر سکونت داشت.


شهید حسین بواس فرزند نخست خانواده‌ای فرهنگی بود که با داشتن یک فرزند پسر چهارساله و فرزندی که در ماه آینده متولد می‌شود، وقتی برای دومین‌بار از تیپ سوم امامت چالوس به سوریه اعزام می‌شود در 24 فروردین 95 روح بلندش به آسمان بر می‌خیزد و به‌ یاران شهیدش می‌پیوندد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :