موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/74705 :کد

0

صحت انتخابات تمامی حوزه های آذربایجان غربی تایید شد

  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۵
تعداد بازدید : ۳۱۸   
 تحلیل ایران -صحت انتخابات تمامی حوزه های آذربایجان غربی تایید شد

شورای نگهبان صحت انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب، شاهین دژ و سلماس تایید کرد و به این صورت صحت انتخابات درتمامی حوزه های انتخابات استان آذربایجان غربی تایید شد

 

شورای نگهبان صحت انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب، شاهین دژ و سلماس تایید کرد و به این صورت صحت انتخابات در تمامی حوزه های انتخابات استان آذربایجان غربی تایید شد.

به گزارش تحلیل ایران، روابط عمومی شورای نگهبان اعلام کرد که این شورا طی نامه ای به وزارت کشور صحت انتخابات در 12 حوزه انتخابیه کشور را از جمله 2 حوزه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ و سلماس را نیز تایید کرده است.


حدود 2 هفته قبل شورای نگهبان صحت انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در حوزه انتخابیه ارومیه را نیز تایید کرده بود.


با تایید نتیجه انتخابات این سه حوزه که رقابت در آنها به دور دوم کشیده شده بود، تمامی حوزه های انتخابیه استان آذربایجان غربی مهر تایید شورای نگهبان را خورد و پرونده انتخابات مجلس 94 بسته شده و تکلیف 12 کرسی مجلس در اسن استان مشخص شد.


به گزارش ایرنا، برای حضور در رقابت دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان آذربایجان غربی 444 نفر ثبت نام کرده بودند که در نهایت رقابت برای انتخاب 12 نماینده استان در خانه ملت از بین 172 نفر تایید شده ادامه یافت.


از استان آذربایجان غربی 12 نفر راهی مجلس شورای اسلامی می شوند که سهم ارومیه سه نماینده، میاندوآب ـ شاهین دژ ـ تکاب دو نماینده و سهم هر کدام از حوزه های انتخابیه هفت گانه ماکو ـ شوط ـ پلدشت ـ چالدران، خوی ـ چایپاره، سلماس، نقده ـ اشنویه، مهاباد، بوکان و پیرانشهر ـ سردشت یک نماینده است.


تکلیف هفت نماینده استان در دور نخست مشخص شده و انتخاب پنج نماینده دیگر در دور دوم در سه حوزه انتخابیه ارومیه، سلماس و میاندوآب ـ شاهین دژ و تکاب دهم ادیبهشت ماه انجام شد.


بر اساس نتایج دور اول انتخابات مجلس دهم، نادر قاضی پور از حوزه انتخابیه ارومیه، سیدتقی کبیری از حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، عین الله شریف پور از حوزه انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران، عبدالکریم حسین زاده از حوزه انتخابیه نقده و اشنویه، رسول خضری از حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت، محمد قسیم عثمانی از حوزه انتخابیه بوکان و جلال محمودزاده از حوزه انتخابیه مهاباد با مشارکت 65.5 درصدی مردم به مجلس راه یافتند.


بر اساس نتایج دور دوم انتخابات مجلس، سیدهادی بهادری و روح الله حضرت پور از حوزه انتخابیه ارومیه، شهروز برزگر از حوزه انتخابیه سلماس و همایون هاشمی و جهانبخش محبی نیا از حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب با مشارکت 50.6 درصدی واجدان شرایط به مجلس دهم راه یافتند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :