موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/74724 :کد

0

امر به معروف که اصل هشتم قانون اساسی است اجرایی نمی‌شود

  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۹
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -امر به معروف که اصل هشتم قانون اساسی است اجرایی نمی‌شود

یکی از مراجع تقلید گفت: با اینکه امر به معروف ونهی ازمنکراصل هشتم قانون اساسی است،به مجلس شورای اسلامی رفته وبه تاییدشورای نگهبان رسیده وبه دولت رفته است امابه صورت قابل توجه درجامعه انجام نمی گیرد.

یکی از مراجع تقلید گفت: با اینکه امر به معروف و نهی از منکر اصل هشتم قانون اساسی است، به مجلس شورای اسلامی رفته و به تایید شورای نگهبان رسیده و به دولت رفته است اما به صورت قابل توجه در جامعه انجام نمی‌گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امشب در آیین انعقاد تفاهم‌نامه احداث بیمارستان 250 تخت‌خوابی تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عج) که در سالن 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، ضمن عرض تبریک عید بزرگ نیمه شعبان گفت: در قرآن کریم آمده که زمین سرانجام در اختیار بندگان صالح قرار خواهد گرفت و بی‌عدالتی‌ها، ظلم‌ها، جنگ‌ها و... کنار می‌رود، آفتاب عالم‌تاب ظهور حضرت مهدی(عج) می‌درخشد و همه دنیا در سایه عدالت قرار می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: برخی معتقد هستند دنیا را باید ظلم و جور فرا بگیرد تا حضرت مهدی(عج) ظهور کند در حالی که مسئله غیر از این است و ظلم و جور به اندازه کافی در جهان ظاهر و آشکار شده ولی مهم این است که قرآن کریم می‌گوید عبادی الصالحون باید هسته اصلی انقلاب مهدی(عج) را شکل دهند تا حضرت ظهور کند.

 

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه باید دنبال افزایش جمعیت عبادی الصالحون در دنیا باشیم تا زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) شویم، عنوان کرد: عبادی الصالحون افرادی هستند که قیام شبانه دارند و با خداوند راز و نیاز می‌کنند که این عبادت شبانه، آن شخص را وارد فضای روحانی می‌کند که مزاحمی در آن نیست و او از این کار برای فعالیت‌های روزانه‌اش نیروی مثبت می‌گیرد.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: ایمان عبادی الصالحون قوی بوده و خداوند همه جا مراقب آنها است و این انسان‌ها می‌دانند که پروردگار از هر چیز به آنها نزدیک‌تر است. وقتی این احساس در فردی باشد او مراقب اعمال خویش است و وقتی یوم الآخر را عقیده داشته باشد می‌داند حساب و کتابی در کار دنیا وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه فرهنگ عبادی الصالحون را ترویج دهیم، تصریح کرد: عبادی الصالحون که هسته اصلی قیام حضرت مهدی(عج) هستند در انجام امر به معروف و نهی از منکر مصمم هستند و سکوت نمی‌کنند.

 

این مرجع تقلید یادآور شد: با اینکه امر به معروف و نهی از منکر اصل هشتم قانون اساسی است، به مجلس شورای اسلامی رفته و به تایید شورای نگهبان رسیده و به دولت رفته است اما به صورت قابل توجه در جامعه انجام نمی‌گیرد که امیدواریم هرچه زودتر این قانون اجرا شود.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به حضور خیرین در ساخت بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عج) گفت: بندگان صالحی که می‌توانند هسته اصلی انقلاب مهدی را تشکیل بدهند در کارهای خیر سرعت دارند.

 

وی ادامه داد: در انجام برخی کارهای خیر همواره موانعی وجود داشته است ولی باید این مشکلات برطرف شود تا کار خیر بی‌نتیجه نماند و سرعت در انجام آن باشد.

 

این مرجع تقلید ساخت بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عج) را بسیار خوب و مفید دانست و افزود: تاسیس چنین بیمارستانی در سطح بالا در چنین جایگاهی فواید زیادی دارد که یکی از آنها رسیدگی به بیماری دردمندان در این مرکز است.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: ساخت این بیمارستان در جوار مسجد مقدس جمکران، علاوه بر تاثیر در بهبود بیماری‌ها جنبه های روانی و تاثیر فوق‌العاده در درمان بیماران دارد.

 

وی افزود: در این مکان درمانی مسائل درمانی و روانی دست به دست هم می‌دهند و بیماران به امید امام زمان(عج) می‌آیند و از حضرت کمک می‌طلبند.

 

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه این کار تبلیغی برای نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: گام اول این بیمارستان را تولیت مسجد مقدس جمکران با تخصیص 4 هکتار زمین برداشته و امیدواریم خیرین نیز دست به دست هم دهند تا هرچه زودتر طبق برنامه پیش‌بینی شده این بیمارستان به بهره‌برداری برسد.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی ابراز کرد: تجهیز این بیمارستان در چنین سطحی هزینه سنگینی دارد ولی به دکتر هاشمی می‌گویم به موازات پیشرفت بیمارستان در فکر تجهیزات باشند تا کار سریع‌تر پیش برود.

 

گفتنی است، آیت‌الله مکارم شیرازی 50 میلیون تومان برای ساخت این بیمارستان کمک کرد.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :