موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حادثه

a/74753 :کد

0

اعزام کشتی فرانسوی برای یافتن دو جعبه سیاه هواپیمای مصری

  شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -اعزام کشتی فرانسوی برای یافتن دو جعبه سیاه هواپیمای مصری

منابع خبری عربی اعلام کردند فرانسه یک فروند کشتی برای یافتن دو جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده مصری به دریای مدیترانه اعزام کرده است.

منابع خبری عربی اعلام کردند فرانسه یک فروند کشتی برای یافتن دو جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده مصری به دریای مدیترانه اعزام کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، این خبر را شبکه المنار لبنان بدون ذکر جزئیات بیشتر اعلام کرد.


ارتش مصر روز جمعه اعلام کرد که بخش هایی از لاشه هواپیمای مسافربری مصر را در آب های دریای مدیترانه نزدیک سواحل بندر اسکندریه این کشور، پیدا کرده است.


هواپیمای ایرباس (ایجیپت ایر) به شماره پرواز ام اس 804 شرکت هواپیمایی مصر که با 66 سرنشین از پاریس عازم قاهره بود، اوایل روز پنجشنبه هنگام ورود از آسمان یونان به مصر، پس از کاهش ارتفاع ناگهانی و شدید، از صفحه رادارها محو شد.


ارتش مصر افزود: لاشه این هواپیما را به همراه وسایل شخصی مسافران در فاصله 306 کیلومتری شمال شهر اسکندریه در آب های دریای مدیترانه پیدا کرده است.


سرنشینان این هواپیما شامل 30 مصری، 15 فرانسوی، 2 عراقی و یک مسافر از کشورهای انگلیس، بلژیک، چاد، عربستان سعودی، سودان، پرتغال، الجزایر، کانادا و کویت بودند.


به گفته مقام های فرودگاهی مصر، بازرسان شامل کارشناسان مصر، فرانسه، انگلیس و شرکت ایرباس، تکه های این هواپیما و اثاثیه مسافران را که ارتش مصر یافته است، بررسی می کنند.


«پانوس کامنوس» وزیر دفاع یونان نیز گفت: مقام های مصر به یونان اطلاع داده اند که در جریان جستجو برای یافتن آثاری از جت ایجیپت ایر که در دریای مدیترانه سرنگون شده است، بخشی از جسد یکی از سرنشینان این هواپیما را به همراه چند صندلی و چمدان یافته اند.


ارتباط این پرواز هنگامی که از فضای یونان وارد مصر می شد با برج مراقبت یونان قطع شد.


کامنوس گفت: یونان نمی تواند علت سقوط این هواپیما را پیش بینی کند، اما رادارهای برج مراقبت یونان، کاهش ناگهانی و شدید ارتفاع این هواپیما را از پیش از محو شدن از صفحه رادارها، ثبت کرده اند.


دفتر ریاست جمهوری مصر روز جمعه برای نخستین بار از هنگام ناپدید شدن این هواپیما ضمن اعلام رسمی مرگ 66 سرنشین این هواپیما، از این حادثه ابراز تاسف عمیق کرد.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :