موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/74756 :کد

0

اکوادور و بولیوی انتقادات علیه مادورو را محکوم کردند

  شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -اکوادور و بولیوی انتقادات علیه مادورو را محکوم کردند

دولت های اکوادور و بولیوی روز جمعه انتقادات «لوییس آلماگرو» دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا را محکوم کردند .

دولت های اکوادور و بولیوی روز جمعه انتقادات «لوییس آلماگرو» دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا را محکوم کردند .


به گزارش تحلیل ایران و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، «اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی در صفحه رسمی‌ توییتر خود نوشت: دبیرکل نمی‌ تواند سازمان کشورهای آمریکایی را به یک ابزار مداخله ایالات متحده تبدیل کند. این یک عمل خیانت به میهن بزرگ است.


رهبر سرخپوست در این راستا هشدار داد: هرگونه مداخله آمریکا علیه ونزوئلا به بهانه دفاع از حقوق بشر، برای غارت کشورها و منابع طبیعی آنها است.


دولت اکوادور نیز نگرانی‌ «و لماگرو» را ابراز داشته و آن را بی‌ سابقه «در فرم و محتوای آن» قلمداد کرد زیرا از یک لحن دور از متانت و خویشتنداری که سمت وی آن را درخواست می‌ کند ، استفاده کرده است .


دولت «رافائل کورئا» یادآور شد که آلماگرو باید از هر فعالیتی که نشان دهد مستقل یا بی‌ طرفانه نیست و به نام خوب و یکپارچگی دبیر خانه عمومی‌ لطمه بزند، خودداری کند.


اکوادور تاکید کرد که عدم عمل به این قوانین می‌ تواند عملکرد خوب سازمان و در نتیجه اعمال ماده 116 منشور سازمان را محدود کند .


هرچند که رویارویی میان ونزوئلا و سازمان کشورهای آمریکایی از زمان بسیار زیادی آغاز شده ، این تنش ها پس از جلسه ای که روز پنجشنبه بین آلماگرو و اپوزیسیون ونزوئلا برگزار شد تشدید یافته است .در این رابطه ، مخالفان دولت از وی درخواست کردند منشور دموکراتیک علیه کشور به دلیل تغییر نظم قانون اساسی‌ را فعال کند.


آلماگرو در این رابطه خطاب به مادورو گفته بود: هیچکس اشتباه نکند علیه شما کودتا کند اما شما نیز این کار را نکنید .این وظیفه شما است.


این در حالی‌ است که «خوسه موخیکا» رئیس جمهوری سابق اروگوئه ، از آلماگرو که وزیر سابق خارجه این کشور بود دفاع کرده و گفت: به رغم احترامی که به مادورو دارد ، مادورو عقل خود را از دست داده است.


منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :