موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/74759 :کد

0

اسپانیا، توطئه کشورش علیه رئیس جمهوری ونزوئلا را رد کرد

  شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۲
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -اسپانیا، توطئه کشورش علیه رئیس جمهوری ونزوئلا را رد کرد

وزیر خارجه اسپانیا با دفاع از نیاز دستیابی به یک راه حل سیاسی برای جلوگیری از افزایش تنش ها در ونزوئلا، فرضیه توطئه اسپانیا علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا را رد کرد.

وزیر خارجه اسپانیا با دفاع از نیاز دستیابی به یک راه حل سیاسی برای جلوگیری از افزایش تنش ها در ونزوئلا، فرضیه توطئه اسپانیا علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا را رد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، «خوسه مانوئل گارسیا مارگالو» روز جمعه در گفت و گو با روزنامه نگاران تاکید نمود: اسپانیا هیچوقت نه در توطئه ای بوده و نه در آن می‌ باشد.


مارگالو با اشاره به سفر هفته گذشته خود به اکوادور و کوبا و گفت و گو با رئیسان جمهوری ، وزیران و مقامات این کشورها در مورد وضعیت ونزوئلا تصریح کرد که هیچکس بر این عقیده نیست که یک توطئه وجود داشته باشد. وی در این رابطه، انتقاد مادورو از اینکه اسپانیا به دنبال توطئه علیه او و دولتش است را یک نوع 'توهم' قلمداد کرد.


وزیر اسپانیایی تاکید کرد که مادرید خواهان یک راه حل سیاسی در ونزوئلا برای رفع تنشی است که بین دولت و اپوزیسیون وجود دارد زیرا بدون آن ، این خطر وجود دارد که این تنش ها تثبیت و در هر زمان منفجر شوند و آینده واقعا بدی را داشته باشند.


مارگالو هشدار داد که باید به کانال های سازمانی، نتایج انتخاباتی، قوانین اساسی‌ دموکراسی افزون بر آزادی بیان، تجمع، تشکل و آزادی عمل احزاب سیاسی احترام گذاشت.


به همین دلیل، وی انتقاد کرد که گزینه استفاده از وضعیت فوق العاده، درست نیست و ابراز امیدواری نمود که فراخوان همه پرسی‌ ترویج شده از سوی اپوزیسیون ونزوئلا که 'فوق العاده مهم' است، در سال جاری و نه در سال آینده برگزار شود.


مارگالو ابراز تاسف کرد که تصمیمات و قطعنامه های مجلس ملی‌ که با رای اکثریت ملت ونزوئلایی انتخاب شدند، به طور سیستماتیک از سوی دیوان عالی‌ این کشور نادیده گرفته می‌ شوند.


رئیس سیاست خارجی اسپانیا بار دیگر بر پیشنهاد دولت اسپانیا در راه اندازی منابع برای مقابله با بحران انسانی‌ در ونزوئلا تاکید نمود و یادآور شد که بحران اقتصادی به میزان بسیار بزرگی‌ رسیده و موجب درد و رنج بسیار بزرگی‌ برای مردم ونزوئلا شده است .


وزیر خارجه اسپانیا یادآوری کرد که کمبود در ونزوئلا به 82 درصد و تورم به 720 درصد رسیده و سال آینده این تورم به 2000 درصد خواهد رسید، وضعیتی به صراحت غیر قابل تحمل که نشان دهنده وضعیت جنگ است.


منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :