موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7483 :کد

0

مرکل نباید یک دور دیگر صدر اعظم آلمان شود

  دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۰
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -مرکل نباید یک دور دیگر صدر اعظم آلمان شود

وزیر اقتصاد اسبق آلمان خواستار محدودیت دوره صدر اعظمی به دو دوره شده و تصریح کرد که مرکل نباید یک دور دیگر صدر اعظم آلمان شود.

وزیر اقتصاد اسبق آلمان خواستار محدودیت دوره صدر اعظمی به دو دوره شده و تصریح کرد که مرکل نباید یک دور دیگر صدر اعظم آلمان شود.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "میتل دویچه سایتونگ"، "وولفگانگ کلمنت"، وزیر اقتصاد اسبق دولت آلمان با توجه به برخی گزارش ها مبنی بر اینکه مرکل می خواهد در دور بعدی انتخابات پارلمانی شرکت کرده و یک دوره دیگر صدر اعظم آلمان شود تاکید کرد که نباید چنین اتفاقی بیافتد.
وی در گفتگو با روزنامه "راینیشن پست" خواستار محدودیت دوره صدر اعظمی آلمان به دو دوره شد.
بر خلاف مقام ریاست جمهوری در آلمان که تنها یک بار می تواند انتخاب شود قانون اساسی آلمان برای دوره صدر اعظمی هیچ محدودیتی در نظر نگرفته است. آنگلا مرکل در حال حاضر در دوره سوم صدر اعظمی آلمان قرار دارد.
کلمنت همزمان از کار صدر اعظم آلمان تمجید کرده و همچنین از حزب سوسیال دموکرات خواست که قدرتمندانه تر در زمینه آموزش کار کند به جای اینکه درباره اصلاحات بازار کار شکایت کند.
چندی پیش هفته نامه "اشپیگل" از تصمیمات مرکل برای شرکت در انتخابات پارلمانی سال 2017 و تلاش برای دور دیگری از صدر اعظمی بر آلمان خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :