موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74844 :کد

0

ایران به یک قدرت تبدیل شده است

  شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -ایران به یک قدرت تبدیل شده است

نامزد حزب جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی آمریکا گفت که توافق هسته‌ای ایران را به یک قدرت تبدیل کرده است.

نامزد حزب جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی آمریکا گفت که توافق هسته‌ای ایران را به یک قدرت تبدیل کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا در گفت‌وگو با یک برنامه زنده تلویزیونی در شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی، گفت که کشورش به علت توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران، از این کشور یک قدرت ساخت.

 

وی که همواره در مخالفت با سیاست‌های باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا، از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 انتقاد کرده است، این توافق را احمقانه توصیف کرد.

 

ترامپ گفت که اگر رئیس‌جمهور آمریکا شود تلاش خود را بر از بین بردن گروه داعش متمرکز خواهد کرد و اقدام نظامی علیه بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه انجام نخواهد داد.

 

وی افزود: هیچ نیروی آمریکایی به عراق یا لیبی اعزام نخواهم کرد و در خارج از سوریه باقی خواهم ماند و به نفع یا بر ضد بشار اسد جنگ نخواهم کرد.

 

نامزد حزب جمهوری‌خواه در ادامه گفت: شما اکنون ایران را دارید که به یک قدرت تبدیل شده است. بنابراین، روسیه و ایران را دارید که از اسد حمایت می‌کنند. در یک زمان، ما هم باید با داعش مقابله کنیم و هم با اسد که در حال جنگ با داعش است.

 

وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به حمایت قدرت‌هایی مثل ایران و روسیه از اسد، آیا وی قصد کنار زدن رییس حمهور سوریه را دارد؟ گفت که آمریکا مشکلات بزرگتری از مسئله بشار اسد دارد.

 

ترامپ همچنین از روشی که باراک اوباما نیروهای آمریکایی را از عراق خارج کرد انتقاد کرد و این تصمیم را موجب بوجود آمدن داعش دانست.

 منبع : ایسنا 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :