موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74964 :کد

0

بازگشت هیات ریاض به مذاکرات صلح یمن

  یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -بازگشت هیات ریاض به مذاکرات صلح یمن

هیات مذاکره کننده وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری یمن از بازگشت به مذاکرات صلح این کشور در کویت خبر داد.

 

 
هیات مذاکره کننده وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری یمن از بازگشت به مذاکرات صلح این کشور در کویت خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، پس از گذشت ۵ روز از اعلام هیات ریاض (وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن) مبنی بر تعلیق مشارکت خود در مذاکرات کویت، «عبدالملک المخلافی» رئیس این هیات شامگاه شنبه از بازگشت به میز مذاکرات خبر داد.

المخلافی در صحفه خود در توئیتر مدعی شد که این تصمیم در پی دریافت تضمین های منطقه ای و بین المللی برای پایبندی به نقاط شش گانه ای که خواستار شده بودند صورت گرفته است. وی درعین حال به جزئیات بیشتری در خصوص مکانیزم های بازگشت به مذاکرات و اینکه آیا جلسات مشترکی روز یکشنبه برگزار خواهد شد یا خیر اشاره ای نکرد.

مهر نوشت: در همین حال منابع خبری اعلام کردند که بازگشت هیات ریاض به مذاکرات صلح یمن در کویت پس از آن انجام گرفت که عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن، تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه شنبه در دوحه قطر با یکدیگر دیدار کردند.

این اعلام هیات ریاض ساعاتی پس از آن صورت گرفت که «محمدعبدالسلام» سخنگوی رسمی انصارالله نسبت به بازگشت این هیات به میز مذاکرات ابراز امیدواری کرده بود. عبدالسلام همچنین اظهار داشت که راهکار بحران یمن سیاسی است و باید تمام استان ها را بدون استثناء شامل گردد.

وی افزود: ما آماده مناقشه پیرامون تمام مسائل هستیم و چیزی را که در جنگ با آن مخالفت کرده ایم در مذاکرات سیاسی از آن کوتاه نخواهیم آمد. اگر طرف مقابل خواستار گفتگوی حقیقی باشد ما برای آن آمادگی داریم اما اگر بخواهد گفتگوها را به شکست کشاند آن را قبول نمی کنیم.

عبدالسلام گفت: ما برای گفتگو آمادگی کامل داریم اما این طرف مقابل است که در این خصوص کارشکنی می کند و قصد باج خواهی دارد.وی همچنین تاکید کرد که هیات ملی یمن به منظور انجام مذاکرات سیاسی و نه اجرای دیکته ها به کویت آمده است.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :