موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ارتباطات

a/74970 :کد

0

طرح توسعه مخابرات باید مبتنی بر باند پهن ملی باشد

  یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۸
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -طرح توسعه مخابرات باید مبتنی بر باند پهن ملی باشد

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه به مخابرات پیش از دوره جدید گفته بودیم اگر دنبال افزایش تعرفه ارتباطی هستید باید برنامه توسعه‌ای ارائه دهید.

 

 

 

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه به مخابرات پیش از دوره جدید گفته بودیم اگر دنبال افزایش تعرفه ارتباطی هستید باید برنامه توسعه‌ای ارائه دهید، گفت: با توجه به حضور کارشناسان زبده مخابراتی در بدنه این شرکت امیدواریم این طرح توسعه‌ای به زودی ارائه شود.

 
 
 
 


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، علی اصغر عمیدیان با بیان اینکه هدف از تغییر و تحولات اخیر هلدینگ مخابرات ایران توسعه این بخش مخصوصا در حوزه دسترسی بود، اظهار کرد: بدون چنین توسعه‌ای نه قابلیت رشد فضای مجازی وجود داشت و نه پروژه‌های مهمی نظیر شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی اجرایی می‌شد.


معاون وزیر ارتباطات فضای حاکم بر دوره گذشته مخابرات را مانند قفلی بر حوزه دسترسی‌های ارتباطی دانست و ابراز کرد: با توجه به اینکه آقای مهندس خسروی در شرکت ارتباطات زیرساخت، ظرفیت‌های این حوزه را تا شش برابر افزایش داده بود، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هم مصوبه کرد تا شرکت مخابرات ایران با ارائه برنامه توسعه‌ای منطبق با سرمایه‌گذاری‌های از پیش انجام شده، امکان تعدیل تعرفه‌های ارتباطی را داشته باشد.


وی عنوان کرد: معتقد بودیم اگر مخابرات به میزان سرمایه‌گذاری‌ها توسعه پیدا نمی‌کرد یا از نظر تکنولوژی هم‌خوان نمی‌شد، زمینه بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته محدود می‌شد.


رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خاطر نشان کرد: بنابراین به آنها گفتیم اگر دنبال افزایش تعرفه ارتباطی هستید باید برنامه توسعه‌ای ارائه دهید تا آن را با سرمایه‌گذاری‌ها تطبیق دهیم و مجوز تعدیل تعرفه‌ها را صادر کنیم.


عمیدیان با بیان اینکه مجموعه جدید شکل گرفته در مخابرات شامل کارشناسان زبده و با تجربه مخابراتی است، تصریح کرد: امیدواریم با برنامه توسعه‌ای که ارائه می‌دهند بتوانیم رضایت مردم را جلب کنیم زیرا در حال حاضر مردم از خدمات بخش دسترسی رضایت کافی ندارند.


او افزود: در بخش دسترسی سرمایه‌گذاری کافی نکردیم و الان باید این کار را انجام دهیم؛ قطعا وظیفه حاکمیت است که از تمامی برنامه‌های منطبق با توسعه حمایت کند و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای همین شکل گرفته است.


عمیدیان با اشاره به اینکه مدل‌های تغییر تعرفه تلفن ثابت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی شده اما هنوز به قطعیت نرسیده است، ابراز کرد: همانطور که گفتم نهایی شدن بحث تعرفه‌ها متکی بر طرح توسعه این شرکت در جهت توسعه باند پهن ملی کشور است.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :