موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/74997 :کد

0

خروج مسکن از رکود به گرانی خانه منجر نشود

  یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -خروج مسکن از رکود به گرانی خانه منجر نشود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نباید خروج بخش مسکن از رکود به قیمت گران شدن خانه تمام شود،گفت: برای رونق واقعی در بازار مسکن باید به میزان قدرت خرید اکثریت مردم توجه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نباید خروج بخش مسکن از رکود به قیمت گران شدن خانه تمام شود،گفت: برای رونق واقعی در بازار مسکن باید به میزان قدرت خرید اکثریت مردم توجه شود.به گزارش تحلیل ایران، احمد جباری درگفت وگو با خانه ملت،درخصوص وضعیت بازار مسکن گفت: در حال حاضر با توجه به جمعیت بالای جوان و تقاضاهای از قبل پاسخ داده نشده در زمینه تامین مسکن، می توان گفت تقاضای خانه دار شدن در کشور بالا است.

نماینده مردم بندر لنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:درحالت فعلی با توجه به عوامل مذکور، تقاضا نسبت به تولید در بخش مسکن بالا است؛این در حالی است که باید در این رابطه تدبیر اساسی اتخاذ شود تا در آینده با مشکل و بحران جدی روبرو نشویم.این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: باید وضعیت بخش مسکن از حالت رکودی فعلی خارج شود،البته این به معنی گران کردن قیمت خانه برای خروج از رکود نیست.

خروج مسکن از رکود نیازمند توجه به میزان قدرت خرید اکثریت مردم

جباری افزود: گران شدن قیمت مسکن علاوه بر اینکه بازار مسکن را از رکود خارج نمی کند، می تواند به رکود در این بازار در بلند مدت نیز دامن بزند به دلیل اینکه برای رونق واقعی در بازار مسکن باید به میزان قدرت خرید اکثریت مردم نیز توجه شود.  

وی گفت: خروج بخش مسکن از رکود به قیمت گران شدن خانه نباشد؛البته باید مشوق هایی برای رونق در بخش مسکن وجود داشته باشد تا تولید افزایش یافته و با انجام این مهم از پیآمدهای نامناسب کاهش تولید مسکن جلوگیری شود.  

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: باید دولت یازدهم در مدت باقیمانده از دوران فعالیتش ابزارهایی را به کار ببندد تا در پایان فعالیت دولت، نتیجه مشخص و قابل قبولی در زمینه خانه دار شدن مردم ارائه شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :