موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/75015 :کد

0

ایران از عربستان شکایت کند

  یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -ایران از عربستان شکایت کند

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی در شرایط فعلی به هیچ‌وجه حاضر به شرکت در مراسم حج تمتع نیست، گفت که ایران از عربستان به سازمان کنفرانس اسلامی ...

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی در شرایط فعلی به هیچ‌وجه حاضر به شرکت در مراسم حج تمتع نیست، گفت که ایران از عربستان به سازمان کنفرانس اسلامی و مجمع عمومی سازمان ملل شکایت کند.

 

به گزارش تحلیل ایران،محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: تا زمانی که عربستان دست از رفتارهای زشت خود برندارد جمهوری اسلامی به هیچ‌وجه حاضر به شرکت در مراسم حج تمتع نیست. البته ما طبق دستورات الهی و معنوی نمی‌خواهیم مراسم حج را ترک کنیم اما عربستان از حضور زائران ایرانی در خانه خدا ممانعت می‌کند و می‌خواهد حج را با موضوعات سیاسی معامله کند.

 

وی با تاکید بر اینکه ایران برای اعزام زوار به خانه خدا علاقه‌مند است، گفت: این عربستان است که با کارشکنی اجازه صدور ویزا به زائران ایرانی را نمی‌دهد و با آن برخورد سیاسی می‌کند. اما ایران به سادگی از این موضوع نمی‌گذرد و باید از طریق سازمان کنفرانس اسلامی کارشکنی عربستان را پیگیری کند چون عربستان حق ممانعت از ورود زائران ایرانی به خانه خدا را ندارد.

 

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حج تمتع حق شرعی و دینی زائران ایرانی است، گفت: لازم است دستگاه دیپلماسی با شکایت و پیگیری از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به رفتارهای عربستان اعتراض کند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :