موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/75021 :کد

0

رزمایشی با محوریت مقابله با گروه های تکفیری

  یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -رزمایشی با محوریت مقابله با گروه های تکفیری

در رزمایش امروز نیروی زمینی ارتش که با محوریت مقابله با گروه‌های تکفیری اجرا می‌شود، انواع راکت‌ها و موشک‌های دور برد نیروی زمینی به طرف مواضع دشمن فرضی شلیک خواهد شد.

در رزمایش امروز نیروی زمینی ارتش که با محوریت مقابله با گروه‌های تکفیری اجرا می‌شود، انواع راکت‌ها و موشک‌های دور برد نیروی زمینی به طرف مواضع دشمن فرضی شلیک خواهد شد.
 
به گزارش تحلیل ایران: رزمایش بیت المقدس 28 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (یکشنبه) با نام «حیدر کرار3» در منطقه مرنجاب کاشان آغاز شد.

«امیر سرتیپ پوردستان» فرمانده نیروی زمینی ارتش، «امیر سرتیپ دوم محرابی» معاون عملیاتی نیروی زمینی و «امیر پیامبری» معاون آموزش نیروی زمینی در این رزمایش حضور دارند.

این رزمایش با حضور گروه‌های توپخانه‌ای و موشکی 840، تیپ65 نوهد و دیگر گردان‌های رزمی نیروی زمینی ارتش در منطقه «مرنجاب» کاشان در حال برگزاری است که مرحله دوم آن نیز فردا در منطقه «نصرآباد» اصفهان برگزار خواهد شد.

در این رزمایش که با محوریت مقابله با گروه‌های تکفیری اجرا می‌شود، انواع راکت‌ها و موشک‌های دور برد نیروی زمینی به طرف مواضع دشمن فرضی شلیک خواهد شد.

همچنین عملیات پدافند و ایجاد آسمان امن جهت پشتیبانی از نیروهای سطحی با اجرای آتش گردان 827 نزاجا انجام خواهد شد و گروه 55 توپخانه اصفهان نیز ماموریت انهدام مواضع دشمن در مناطق دور را بر عهده دارند.

برگزاری زمایش بیت‌المقدس 28 با محوریت مقابله با گروه‌های تکفیری 

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش با حضور در منطقه رزمایش «بیت‌المقدس 28» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیام این رزمایش به ملت شریف و لایتمدار ایران این است که مطمئن باشند که برادران و فرزندان سربازشان جهت دفاع از مرزهای گسترده کشور از قدرت و استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه افزود: پیام این رزمایش برای کشورهای منطقه پیام صلح و دوستی است و اینکه این کشورها به این خود باوری برسند که خودشان قابلیت برقراری امنیت در کشورشان دارند.

وی با اشاره به زیاده خواهی کشورهای استکباری اظهار داشت: پیام این رزمایش برای کشورهایی که خیال خام تجاوز را در سر می‌پروانند، این است که بدانند در این مملکت سربازان ولایتمداری وجود دارد که اگر رهبرشان فرمان دهند، نه تنها در حوزه مرزی جغرافیایی بلکه در هر نقطه که لازم باشد حضور یافته و اقتدار و صلابت نیروهای مسلح را به جهانیان نشان می‌دهند.

امیر پوردستان اظهار داشت: از مهم ترین اهداف این رزمایش ارتقای قابلیت‌های دفاعی رزمندگان و نیروها از طریق تمرین تکنیک و تاکتیک‌های عملیاتی که پیش از این در مدارس نظامی متناسب با جنگ‌های ناهمتراز و نیابتی کار کردیم، می‌باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: ما خود را برای تهدید فرامنطقه‌ای آماده می‌کنیم خصوصا برای تهدیدات در حوزه جنگ‌های نیابتی که بازیگران آن گروهای تکفیری و تروریستی هستند.

شلیک موشک نازعات و فجر5 در زرمایش بیت المقدس 28 

امیر سرتیپ دوم سیدعلی محرابی معاون عملیات نیروی زمینی ارتش، در حاشیه برگزاری زرمایش بیت المقدس 28 در جمع خبرنگارن اظهار داشت: امروز 8 فروند موشک زمین به زمین در منطقه مرنجاب کاشان شلیک می‌شود.

وی با بیان اینکه این رزمایش در راستای تکمیل آموزش‌های افسران جوان در میادین نبرد برگزار می‌شود، افرود: گروه 840 موشکی نزاجا، شلیک موشک‌های نازعات، فجر5 و راکت انداز 122 را در دستور کار خود دارد.

وی افزود: این رزمایش در 2 مرحله انجام می‌گیرد که در بخشی از آن توپخانه دور برد نیز اجرای آتش خواهد داشت.

انهدام مواضع نیروهای مهاجم با آتش سنگین توپخانه نزاجا

گردان های توپخانه و موشکی نزاجا صبح امروز با استقرار در منطقه مرنجاب کاشان توانستند مواضع نیروهای مهاجم را در مرحله اول رزمایش بیت المقدس 28 با آتش سنگین مورد اصابت قرار دهند.

بر اساس این گزارش چهار موشک فجر5 و دو موشک نازعات با برد تقریبی 200 کیلومتر و پانزده راکت کاتیوشا با موفقیت اهداف مورد نظر را منهدم کردند.

همچنین گردان های پدافندی نیروی زمینی ارتش در این مرحله از رزمایش با اجرای آتش توپ های 23 و 35 میلیمتری توانستند اهداف هوایی دشمن را در ارتفاع پست مورد اصابت قرار دهند.

 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :