موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/75092 :کد

0

رهبر معظم انقلاب نعمت بی‌نظیر جامعه اسلامی است

  یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۹
تعداد بازدید : ۲۸۸   
 تحلیل ایران -رهبر معظم انقلاب نعمت بی‌نظیر جامعه اسلامی است

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به شاخصه‌های بارز امام خامنه‌ای گفت: رهبر معظم انقلاب نعمت بی‌نظیر جامعه اسلامی است.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به شاخصه‌های بارز امام خامنه‌ای گفت: رهبر معظم انقلاب نعمت بی‌نظیر جامعه اسلامی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی لحظاتی پیش در همایش بزرگ منتظران موعود که با استقبال باشکوه خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و امت حزب‌الله و آحاد مختلف جامعه در مسجد ابوطالب(ع) محله شهادت شهرری برگزار شد ضمن تبریک ولادت با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت بقیة‌الله الاعظم اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نعمت بی‌نظیر جامعه اسلامی هستند.

 

وی گفت: کمترین معنای این همایش تجلیل از مقام شهدای گرانقدر نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه به استناد قرآن کریم مبارزان به دو دسته تقسیم می‌شوند، عنوان کرد:‌ مبارزان در راه خدا عزیز خداوند هستند و مبارزان در راه طاغوت عزیز شیطان هستند.

 

وی ادامه داد: کسانی که در راه خداوند متعال جهاد می‌کنند عمرشان مشمول برکت خداوند شده و وجود آنان مایه برکت انقلاب و جامعه است و کار به جایی می‌رسد که خداوند متعال می‌فرماید شما نمی‌توانید به آنان مردگان بگویید این افراد در حقیقت زنده هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند.

 

آیت‌الله مصباح یزدی تأکید کرد: گاهی مطالبی گفته می‌شود اما ناقص بیان می‌شود و زمینه سوءبرداشت از آن مطلب را فراهم می‌کند.

 

وی با اشاره به برخی مطالبی که سبب تشکیک شده و روحیه جهادی و انقلابی مردم را مورد هدف قرار می‌دهد، تصریح کرد: گاهی برخی مطالب در سایت‌ها و رسانه‌ها منتشر می‌شود که جوانان را از روحیه جهادی و انقلابی دور می‌کند و بیان می‌شود که خون ریختن اصلاً درست نیست و خداوند متعال به خونریزی راضی نیست.

 

این کارشناس دینی با بیان اینکه برخی از این مطالب مغالطه است، خاطرنشان کرد: دین اسلام دین رحمت است پیامبر اسلام برای مهربانی و رحمت مبعوث شده و در آیات قرآن کریم به رحمت تأکید شده است و پیامبر اعظم انسان بسیار رئوفی بودند اما باید با کسانی که در مقابل خدا و مؤمنین ایستاده‌اند و کارشکنی می‌کنند مبارزه و در مقابل آنها مقاومت کرد.

 

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه مبارزه با کفار برای کشورگشایی نیست، خاطرنشان کرد: کسانی که مورد دشمنی و تجاوز دیگران قرار گرفته‌اند باید به آنها اجازه داده شود از خودشان دفاع کنند و در برابر کسانی که به آنها حمله کرده‌اند مبارزه کنند.

 

آیت‌الله مصباح یزدی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از پیغمبران بودند که مردم خداپرست زیادی به همراهی آنان آمده بودند و ضمن لبیک گفتن پیامبران را در امر جهاد در راه خدا یاری می‌کردند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :