موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/75101 :کد

0

۶۰ سانحه هوایی در پنج ماهه ۲۰۱۶/ایران ۱ مورد آمریکا ۱۳ سانحه

  یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۵
تعداد بازدید : ۲۴۴۶   
 تحلیل ایران -۶۰ سانحه هوایی در پنج ماهه ۲۰۱۶/ایران ۱ مورد آمریکا ۱۳ سانحه

براساس آمار پایگاه اینترنتی شبکه ایمنی هوانوردی، در پنج ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی ۶۰ سانحه هوایی در جهان رخ داده است که از این تعداد، بالاترین سهم آمریکا با ۱۳ مورد، و یک مورد هم مربوط بایران میشود.

براساس آمار پایگاه اینترنتی شبکه ایمنی هوانوردی، در پنج ماهه نخست سال 2016 میلادی 60 سانحه هوایی در جهان رخ داده است که از این تعداد، بالاترین سهم آمریکا با 13 مورد، و یک مورد هم مربوط به جمهوری اسلامی ایران می شود.

به گزارش تحلیل ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گزارشی که بر اساس آمار پایگاه اینترنتی شبکه ایمنی هوانوردی منتشر کرده، اعلام کرد: سقوط هواپیمایی مصری در دریای مدیترانه در 30 اردی بهشت ماه سال 95، شصتمین سانحه هوایی جهان در سال 2016 میلادی است.


این گزارش می افزاید: براساس آمار پایگاه اینترنتی شبکه ایمنی هوانوردی، که در 20 می سال میلادی جاری به روز رسانی شده، از ابتدای سال 2016تاکنون 60 سانحه هوایی در 32 کشور جهان رخ داده است.


ایالات متحده آمریکا با سهم 13 موردی ، بیشترین میزان سانحه هوایی در چهار ماه اول سال 2016 را به خود اختصاص داده و نام جمهوری اسلامی ایران با یک مورد سانحه هوایی، در این فهرست قرار دارد.


بعد از آمریکا، بیشترین سوانح هوایی در روسیه (پنج مورد)، کلمبیا، کانادا و مکزیک (هر کدام سه مورد)، برزیل، ایتالیا، اندونزی، اکوادور، عراق (هر کدام دو مورد) قرار دارند.


کشورهای ایران، آرژانتین، آفریقای جنوبی، استرالیا، اسپانیا، افغانستان، ژاپن، دانمارک، سودان، سومالی، سوئد، فرانسه، قبرس، قزاقستان، گینه، مصر، مالزی، میانمار، نامیبیا، هند، نپال، بنگلادش و جزیره گوادلوپ نیز شاهد یک بار سانحه هوایی بوده اند.


براساس این گزارش، از جمله سوانح هوایی در سال 2016 میلادی، سقوط بوئینگ 737 هواپیمایی flydubai در فرودگاه روستوف‏ان‏دون روسیه بود که همه 62 مسافر آن کشته شدند.


سقوط پرواز 804 اجیپت ایر، آخرین سانحه هوایی سال 2016 است و ایرباس 310 اجیپت ایر، از پاریس به سمت قاهره پرواز می کرد که ناپدید شد.


نیروی های نظامی مصری یک روز بعد از سقوط هواپیما، توانستند بقایایی از لاشه هواپیما و وسایل مسافران را در دریای مدیترانه پیدا کنند و آخرین خبرها از احتمال سقوط این هواپیما به دلیل اقدامات تروریستی خبر می دهد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :