موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75104 :کد

0

روسیه خودداری اوباما ازعذرخواهی برای بمباران اتمی انتقاد کرد

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۳
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -روسیه خودداری اوباما ازعذرخواهی برای بمباران اتمی انتقاد کرد

رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه خودداری اوباما از معذرت خواهی به خاطر بمباران اتمی شهرهای ژاپن را در آخرین روزهای جنگ دوم جهانی مورد انتقاد قرار داد.

رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه خودداری اوباما از معذرت خواهی به خاطر بمباران اتمی شهرهای ژاپن را در آخرین روزهای جنگ دوم جهانی مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش تحلیل ایران، آلکسی پوشکوف امروز (یکشنبه) در شبکه اجتماعی توییتر در باره تصمیم اوباما برای خودداری از عذرخواهی از طرف ژاپنی در جریان سفر خود به هیروشیما به کنایه نوشت: اوباما با این اقدام ثابت می کند که وارث شایسته هری ترومن رئیس جمهوری آمریکا است که سال 1945 دستور بمباران اتمی شهرهای ژاپن را صادر کرد.


وی افزود: اوباما دارنده جایزه صلح نوبل نمی خواهد بخاطر بمباران اتمی ژاپن عذرخواهی کند و این رفتار نشان می دهد که تمام اظهارات وی در باره انساندوستی ادعای بی اساس بیش نیست.


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که قرار است برای شرکت در اجلاس گروه جی هفت اواخر ماه مه به ژاپن سفر کند، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ان.اچ.کی» ژاپن گفته است که قصد ندارد در سفر به هیروشیما از قربانیان بمباران اتمی این شهر عذرخواهی کند.


گزارش های شهرداری های هیروشیما و ناگازاکی حاکیست که بر اثر بمباران اتمی این دو شهر توسط آمریکا بیش از 210 هزار نفر که اکثرا شهروندان غیرنظامی بودند، کشته شدند و هنوز عوارض ناشی از این انفجارها دامن گیر مردم و بازماندگان این حادثه دهشتناک است.


باراک اوباما اولین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که زمان عهده دار بودن این مسئولیت، از هیروشیما بازدید خواهد کرد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :