موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75108 :کد

0

ملت فلسطین از صحبت‌ها درباره آشتی ملی خسته شده است

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -ملت فلسطین از صحبت‌ها درباره آشتی ملی خسته شده است

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تأکید کرد، ملت فلسطین از صحبت کردن درباره آشتی ملی خسته شده است و هیچ یک از جنبش‌های ملی‌گرا با شکاف داخلی موافق نیستند.

 

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تأکید کرد، ملت فلسطین از صحبت کردن درباره آشتی ملی خسته شده است و هیچ یک از جنبش‌های ملی‌گرا با شکاف داخلی موافق نیستند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، موسی ابو مرزوق، عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) که به ترکیه سفر کرده است، در یک کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد: شرط اساسی وحدت این است که تمایل واقعی به شکل‌گیری اراده سیاسی وجود داشته باشد و در این صورت، تمامی مشکلات و موانع به راحتی حل خواهد شد. ما این مساله را قبول نداریم که کسی در عرصه حاکمیت یک‌جانبه‌گرایی کند و این کار درستی نیست، بلکه باید مشارکت ملی واقعی وجود داشته باشد.

 

وی افزود، هیچ کس نمی‌تواند بگوید که مسائل خارجی بر روی مساله فلسطین تاثیر نمی گذارد. در این میان برخی ها معتقدند که طرف‌های دورتری مانند آمریکا بیشترین تاثیر را بر روی این مساله می‌گذارند و در شرایط که بسیاری از کشورهای منطقه سرگرم اختلافات میان خود هستند، مساله فلسطین جایی در برنامه های آنها ندارد.

 

ابو مرزوق تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در این مرحله بیشترین سود را می‌برد و آرزو دارد که هیچ طرفی حرفی درباره مساله فلسطین به میان نیاورد تا این رژیم با برنامه‌های مختلف خود ملت فلسطین را چند دسته کرده و ضمن متوقف کردن مذاکرات سیاسی سازش و تداوم بخشی به محاصره غزه، آنها را به مشکلات داخلی خود سرگرم کند.

 

 

منبع:ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :