موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/75121 :کد

0

تظاهرات مردم یمن علیه دخالت آمریکا در کشورشان

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -تظاهرات مردم یمن علیه دخالت آمریکا در کشورشان

شماری از استان های یمن روز یکشنبه شاهد تظاهرات و راهپیمایی مردم این کشور در محکومیت اشغال، تجاوز، محاصره و دخالت آمریکا در جنوب یمن بود.

شماری از استان های یمن روز یکشنبه شاهد تظاهرات و راهپیمایی مردم این کشور در محکومیت اشغال، تجاوز، محاصره و دخالت آمریکا در جنوب یمن بود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری المسیره، مردم شهر «الحالی» در استان «الحدیده» روز یکشنبه علیه دخالت آمریکا در جنوب این کشور تظاهرات کردند.


تظاهرات دیگری نیز در شهر المنیره در شمال استان الحدیده علیه دخالت آمریکا انجام شد و شرکت کنندگان خواستار بسیج عمومی و جهاد علیه اشغالگران شدند.


مردم استان البیضاء نیز با انجام تظاهراتی در مرکز این استان، اشغال جنوب یمن را محکوم و بر وحدت ملی تأکید کردند. آنها همچنین حمایت و پشتیبانی خود را از ارتش و کمیته های مردمی یمن در رویاروی با دشمن اعلام کردند.


استان های جنوبی یمن ظرف مدت یک سال اخیر تجاوز عربستان به این کشور و از زمان تسلط نیروهای طرفدار «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن و مزدورانش بر این مناطق دچار هرج و مرج شده است.


عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین پارسال (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.


بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.


این در حالی است که از چند هفته پیش در پی اعلام آتش بس، مذاکرات میان طرف های یمنی با نظارت سازمان ملل در کویت آغاز شد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :