موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/75138 :کد

0

سفری که قهرمانی را از استقلال گرفت

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۵۹
تعداد بازدید : ۳۰۳   
 تحلیل ایران -سفری که قهرمانی را از استقلال گرفت

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال با انتقاد از روندی که قبل از جام حذفی بر این باشگاه می گذرد گفت: برخی مدیران مسئول در باشگاه استقلالی نیستند و بهتر است بروند جایی که در آن تخصص دارند.

 

 کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال با انتقاد از روندی که قبل از جام حذفی بر این باشگاه می گذرد گفت: برخی مدیران مسئول در باشگاه استقلالی نیستند و بهتر است بروند جایی که در آن تخصص دارند.
 

به گزارش تحلیل ایران، تیم فوتبال استقلال که نتوانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کند در شرایطی برای حضور در فینال جام حذفی آماده می شود که چندگانگی در تصمیم گیری این باشگاه ضررهای جبران ناپذیری را به این تیم وارده کرده است. یکی از پیشکسوتان استقلال با اشاره به این موارد به انتقاد از برخی تصمیم گیری ها در این باشگاه پرداخت.

قهرمانی باید به استقلال برسد
محمود فکری در مورد دیدار فینال حذفی و حضور استقلال به خبرنگار مهر گفت: زحمت زیادی برای رسیدن به فینال کشیده شده که باید در این دیدار به نتیجه برسد تا قهرمانی برای استقلال حاصل شود و هواداران این تیم خوشحال شوند و جام هم به کلکسیون باشگاه اضافه شود.

غیبت چند بازیکن تاثیرگذار است
وی افزود: البته مشکلاتی در این راه وجود دارد که اولینش نبود چند بازیکن تاثیر گذار مثل سجاد شهباززاده و خسرو حیدری است و شاید امید ابراهیمی که مصدوم شده است. با این وجود امیدوارم بازیکنان در این یک بازی نهایت تلاش خودشان را انجام بدهند و جام را بالای سر ببرند که دور از دسترس هم نیست و می تواند غروب زیبایی برای همه ما بسازد.

واکنش به چندگانگی در استقلال
فکری در مورد چندگانگی در هیات مدیره که نجف‌نژاد می گوید منصوریان باید سرمربی شود، معینی یکی مثل برانکو و افشارزاده خود مظلومی را سرمربی تیم درآستانه فینال می‌دانند و اثر آن روی استقلال گفت: اتفاق خوبی که این روزها در دنیای حرفه‌ای فوتبال رخ می‌دهد این است که مربی حتی ممکن است وسط مسابقات برای سال آینده با تیم دیگری قرارداد ببندد و این نه روی کار او و نه روی کار بازیکنان تاثیر چندانی ندارد اما بحث اصلی این است که هیات مدیره باشگاه طی این دو سال انسجام خوبی نداشته‌اند و اختلاف نظر بین آنها زیاد است بدتر از همه تصمیم های غلط نیست که اتخاذ شده بلکه عدم توانایی در تصمیم گرفتن است. شاید در میان این اعضا یکی دو نفر باتجربه وجود داشته باشند اما در مجموع برآیند خوبی از هیات مدیره بیرون نمی‌آید. ضعف در تصمیم گیری به استقلال ضربه زده است، این تیم می‌توانست نتایج بهتری بگیرد و باخت سنگین هم به پرسپولیس نداشته باشد.

کاپیتان اسبق استقلال در ادامه افزود: به عنوان مثال باید از اردوی بی‌موقع و بی‌نتیجه به سوئد در تعطیلات عید نام ببرم که بیشترین ضربه را به استقلال زد و به جز گردش و خرید هیچ عایدی برای تیم نداشت. آن روزها اگر می‌توانستند تصمیم بگیرند که به این اردو نروند و اگر جریمه‌ای هم داشت، جریمه اش را پرداخت کنند شاید حالا استقلال قهرمان لیگ شده بود اما کسی نبود که تصمیم نهایی را بگیرد. اگرچه از اول هم نباید در آن مقطع برنامه اردو و بازی دوستانه می گذاشتند.

هیات مدیره قاطع نبود
وی افزود: همین حالا و در آستانه فینال جام حذفی اگر می بینید که این همه عدم انسجام وجود دارد و به تیم لطمه می زند و هر روز بحث یک مربی یا چند بازیکن مطرح می‌شود و تمرکز مظلومی و بازیکنان را به هم می‌زند نتیجه همین عدم تصمیم گیری است. اگر هیات مدیره تصمیم قاطعی می‌گرفت  استقلال این‌همه اسیر خبرها و شایعه‌ها و مصاحبه‌ها نمی شد.

قرارداد سرمربی استقلال باید بسته می شد
بازیکن پیشین استقلال در ادامه افزود: چه با خود آقای مظلومی و چه با هر مربی که در هیات مدیره مدیران مصوب می کردند می شد قرارداد را بست اگر به مظلومی اعتقاد دارند، قراردادش را می‌بستند اگر هم ندارند، جام حذفی نباید مانع از اتخاذ تصمیم استراتژیک باشگاه برای سال‌های بعد می شدو باید به اعتقاد من با مربی آینده قرارداد ثبت می‌شد تا این مربی زمان را نه در شناخت و نه در بخش بازیکن‌گیری از دست نمی‌داد.

مشاورهای استقلال اینکاره نیستند
وی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر تاکید کرد : دوستان از مشاورهایی استفاده می کنند که اکثرشان اینکاره نیستند البته منظور من آقای عبداللهی نیستند اما تیم مشاوره اصلا تخصص این کار را در بسیاری نفرات ندارند.

برخی برای مشهور شدن به استقلال آمده اند
فکری در این رابطه افزود: همه این دوستان مشخص هستند دیگر اگر به ما باشد دست مدیران را می فشاریم و ضمن قدردانی از زحماتی که کشیده اند از آنها می خواهیم به جایی بروند که تخصص آن را دارند، برخی از آنها البته تنها به فکر منافع شخصی خود هستند و تخصصی در ورزش ندارند، آمده اند تا معروف شوند و از اعتبار استقلال استفاده کنند. آنها نباید بیش از این حسرت را بر دل هواداران بیاورند که متاسفانه با تصمیم نگرفتن قبل از فینال هم کار مظلومی را سخت کرده‌اند و هم آینده را تیره و مبهم نگه داشته اند که این برای یک باشگاه بزرگ مثل استقلال خوب نیست.

برخی مدیران باشگاه استقلالی نیستند
وی در ادامه تاکید کرد: برخی در مدیریت باشگاه استقلالی نیستند، آنها که برایشان فرقی نمی‌کند که استقلال امروز چه حسرت هایی ایجاد کرده است اما برخی که استقلالی هستند باید دست بجنبانند. آنجا در استقلال به عنوان مثال بی جهت زیرآب یکی مثل علی نظری را زدند که تا استقلال نتواند از لیست نیم فصل آقای مظلومی بازیکنی را جذب کند در حالی که اگر یک طراح یا یک مدافع در نیم فصل توانسته بودند جذب کنند استقلال هر دو جام را می‌برد.

مظلومی دردسرهای زیادی دارد
بازیکن پیشین استقلال در پایان تاکید کرد: تیم قبل از فینال باید محکم و روپا و بدون سرگیجه داشتن به میدان می‌رفت چه با مظلومی و یا هر مربی که مدیران تصمیم می گرفتند اما حالا مظلومی دردسرهای زیادی دارد از مصاحبه های خود مدیران بگیرید تا گمانه زنی‌ها و شایعه‌ها.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :