موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/75170 :کد

0

چهاردهمین اجلاس دول آسیایی عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -چهاردهمین اجلاس دول آسیایی عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی

چهاردهمین اجلاس دول آسیایی عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی قرار است از تاریخ ۳ لغایت ۵ خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار شود.

چهاردهمین اجلاس دول آسیایی عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی قرار است از تاریخ 3 لغایت 5 خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار شود.


به گزارش تحلیل ایران، بدنبال هماهنگی های بعمل آمده بین دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون سلاح های شیمیایی جمهوری اسلامی ایران و سازمان منع سلاح های شیمیایی ، چهاردهمین اجلاس دول آسیایی عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی قرار است از تاریخ 3 لغایت 5 خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار شود.

هدف از میزبانی این نشست تثبیت نقش فعال کشورمان در سازمان منع سلاح های شیمیایی است و انتظار می رود برگزاری موفق آن جایگاه کشورمان را نزد سازمان و دول عضو ارتقا دهد.در این اجلاس 54 نماینده از 25 کشور آسیایی حضور خواهند داشت و طبق دستور کار پیش بینی شده مسائل مهم اجرای ملی کنوانسیون در این اجلاس مورد بحث قرار خواهد گرفت .
 
باشگاه خبرنگاران نوشت: شایان ذکر است که در حالی که 19 سال از لازم الاجرایی شدن کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی می گذرد ،این کنوانسیون با 192 کشور عضو جامع ترین کنوانسیون بین المللی در این زمینه است که اجرای آن در دو سطح بین المللی – توسط سازمان منع سلاح های شیمیایی – و ملی – توسط مراجع ملی کنوانسیون سلاح های شیمیایی – پیگیری می شود دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون سلاح های شیمیایی کشورمان در چهارچوب اداره کل امور سیاسی و امنیت بین المللی معاونت بین الملل وزارت امور خارجه و با همکاری نهادهای ذیربط داخلی به وظایف خود ، از جمله تهیه و ارائه اظهارنامه های مختلف و پذیرش بازرسی های  بین المللی عمل می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :