موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75219 :کد

0

مذاکرات سوریه معطوف به حل بحران باشد

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۲
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -مذاکرات سوریه معطوف به حل بحران باشد

بان کی‌مون دبیر کل سازمان ملل از قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خواسته تا طرف‌های درگیر در سوریه را به شرکت در مذاکرات صلح با هدف پیدا کردن راه‌حل سیاسی برای بحران کشور ترغیب کنند.

بان کی‌مون دبیر کل سازمان ملل از قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خواسته تا طرف‌های درگیر در سوریه را به شرکت در مذاکرات صلح با هدف پیدا کردن راه‌حل سیاسی برای بحران کشور ترغیب کنند. 


به گزارش تحلیل ایران؛ بان در انجمن دموکراسی و توسعه که در دوحه پایتخت قطر برگزار شد بر لزوم ترک فوری مخاصمات در کنار مذاکرات برای گذار سیاسی تاکید کرد.

دبیر کل سازمان ملل هشدار داد که تداوم درگیری‌ها می‌تواند مخل تلاش‌ها برای مصالحه سیاسی باشد.


وی تصریح کرد: «از همه بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی می‌خواهم تا با بهره‌گیری از نفوذ خود بر طرفین درگیر و اقناع آنان برای پیشبرد مذاکرات با حسن نیت در راستای گذار سیاسی فرو گذار نکنند.»    


وی افرود: «آیا کاری ضروری تر از رفع این کابوس وجود دارد؟»

این اظهارات تنها چند روز پس از آنکه قدرت‌های جهانی پیشتر در راستای حصول نقطه عطف بر سر بحران سوریه در وین ناکام ماندند، مطرح شد. 


در پایان این نشست که به ریاست مشترک امریکا و روسیه برگزار شد، گروه بین‌المللی حمایت از روسیه متعهد به تقویت آتش‌بس شکننده سوریه و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه شد.


استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در پی این نشست گفت که وی خواهان مشاهده علائم پیشرفت پیش از تعیین تاریخی برای از سرگیری مذاکرات است.


مرکز هماهنگی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم اعلام کرد که سازمان‌های تروریستی ظرف 24 ساعت گذشته 9 مرتبه آتش‌بس را نقض کرده‌اند، که از زمان برقراری آتش ‌بس در 27 فوریه (اوایل اسفند 1394) شمار دفعات نقض این آتش بس به 577 مورد رسیده است.

 منبع : پرس تی وی فارسی


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :