موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی رفاه اجتماعی

a/75249 :کد

ضرورت توجه دولتمردان به معیشت مردم بدون سیاسی کاری

احمدرضا صباغی

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۰
تعداد بازدید : ۵۴۷   
 تحلیل ایران -ضرورت توجه دولتمردان به معیشت مردم بدون سیاسی کاری

دولت تدبیر وامید از زمانی که در انتخابات سال ۹۲ پیروز شد همواره اصول خود را براساس شعارهایی گذاشته است که متاسفانه در جهت تخریب بعضی از امور دولت گذشته است.

دولت تدبیر وامید از زمانی که در انتخابات سال 92 پیروز شد همواره اصول خود را براساس شعارهایی گذاشته است که متاسفانه در جهت تخریب بعضی از امور دولت گذشته است.


در واقع دولت یازدهم باید نگاهی جامع وفراگیر به معیشت قشرهای مختلف مردم داشته باشد وبرای افزایش رفاه قشرهای محروم جامعه خود به طور مستقل عمل کند ووارد میدان شود نه اینکه مسائل معیشتی مردم را فدای سیاسی کارهای خود وتخریب بعضی امور دولت گذشته کند.


در حقیقت با توجه به اینکه یکی از مهم ترین نیازهای مردم در شرایط کنونی تامین مسکن است دولت گذشته تصمیم به اجرای پروژه ای عظیم در نقاط مختلف کشور بنام مسکن مهر کرد که بعضی از این پروژه های ساخت مسکن که در اطراف کلانشهرهای کشور کلنگ زنی شد شهرهای جدیدی را بوجودآورد که ازجمله آنها می توان به پرند وپردیس در اطراف پایتخت اشاره کرد.


ازطرفی با توجه به اینکه بهره برداری از بخشی از این پروژههای مسکونی به عمر دولت نهم ودهم قد نداد قطعا دولت یازدهم باید مسئولیت آن را برعهده می گرفت ولی متاسفانه سرعت افتتاح پروژههای مسکن مهر در دولت تدبیر وامید به شدت کاهش یافت که این موضوع موجب نارضایتی بسیاری از متقاضیان مسکن مهر در سراسر کشور شد که این تداوم این موضوع تحصن های مردم در مقابل مجلس شورای اسلامی را به دنبال داشت.


البته نباید از ذکر این نکته غافل شویم که در دولت گذشته برای مسکن مهر منابع مالی مشخصی در نظر گرفته شد که این  تخصیص های مالی در دولت یازدهم با کاهش چشمگیری روبرو شد.از طرفی اگر از موضوع مسکن مهر که به عنوان یک مثال مطرح شد گذر کنیم به روشنی در می یابیم که بعضی مقام های دولتی در دولت تدبیر وامید فقط درپی تخریب خدمات دولت گذشته وسیاسی کاری از این طریق به منظوررسیدن به اهداف سیاسی خود هستند.


هرچند دولت نهم ودهم نقطه ضعف های فراوانی هم داشت که نیاز به تخریب مقام های دولت کنونی به منظور تاکید برروی آنها نیست وخود مردم این مسائل را به خوبی تشخیص می دهند.


البته دولت نهم ودهم نقطه ضعف کم نداشته است وبه راحتی وحتی بدون تخریب هم آن را می توان زیر سوال برد.بنابراین با توجه به اینکه قشرهای محروم جامعه دارای تریبون نیستند وصدایش به مسئولان بلند پایه دولتی نمی رسد نباید معیشت آنها بازیچه سیاسی کاری های مسئولان دولتی قرار بگیرد واین مسئولان عدم موفقیت درهراموری را به عملکرد دولت گذشته مرتبط سازند.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:
معیشت     مردم     سیاسی     دولت     مسکن     شعار


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :