موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/75284 :کد

0

ابهام در کاهش نرخ سود بانکی

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۲
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -ابهام در کاهش نرخ سود بانکی

در حالی که بر اساس اظهارات مسئولان بانکی انتظار کاهش نرخ سود در اردیبهشت ماه می‌رفت، رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت: دستور کار نشست بعدی بانک‌ها، بررسی موضوعات صنفی شبکه بانکی است.در حالی که بر اساس اظهارات مسئولان بانکی انتظار کاهش نرخ سود در اردیبهشت ماه می‌رفت، رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت: دستور کار نشست بعدی بانک‌ها، بررسی موضوعات صنفی شبکه بانکی است.


به گزارش تحلیل ایران، کورش پرویزیان در گفت‌وگو با فارس، درخصوص زمان تشکیل جلسه کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی، اظهارداشت: تا قبل از آغاز ماه رمضان این جلسه برگزار خواهد شد.


وی در پاسخ به این سوال که آیا دستور کار این جلسه بانک‌ها، تصمیم‌گیری برای کاهش نرخ سود است، گفت: دستور کار جلسه بعدی بانک‌ها، بررسی موضوعات صنفی شبکه بانکی است.


رئیس کانون بانک‌های خصوصی در واکنش به این سوال که همتی مدیرعامل سابق بانک ملی دستور کار جلسه بانکی‌ها را تصمیم‌گیری برای کاهش نرخ سود اعلام کرد، پاسخ داد: این موضوع را باید از خود ایشان بپرسید.


پرویزیان پاسخ این سوال را که بنابراین کاهش نرخ سود در دستور کار بانک‌ها نیست، اینگونه جواب داد که نمی‌گویم در دستور کار نیست؛ اما دستور کار جلسه موضوعات صنفی بانک‌ها است که شامل مسائل مختلفی می‌شود.


به گزارش فارس، عبدالناصر همتی مدیرعامل سابق بانک ملی در آخرین روز حضور خود در بانک ملی در جمع خبرنگاران گفته بود: تا دو هفته آینده قرار است مدیران عامل بانک‌ها در یک گردهمایی موضوع کاهش نرخ سود را بررسی کنند. پیش از این نیز اعلام شده بود در اردیبهشت ماه باید منتظر کاهش نرخ سود بانکی بود.


در حالی که روند نرخ تورم نزولی است و فاصله نرخ سود با نرخ تورم دائما رو به افزایش است، عزمی برای کاهش نرخ سود بانکی مشاهده نمی شود.


بسیاری بالا بودن نرخ سود بانکی و کسب سود بالا و بی‌درد سر را از عوامل رکود می دانند و معتقدند تا وقتی شرایط موجود حاکم است انگیزه‌ای برای تولید وجود نخواهد داشت.

                               

نرخ سود     بانک     تورم     رکود        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :