موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/75310 :کد

0

تاج: تیم ملی امکانات به مراتب بهتری می‌خواهد

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۸
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -تاج: تیم ملی امکانات به مراتب بهتری می‌خواهد

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید امکانات به مراتب بهتری در اختیار تیم ملی قرار گیرد اما باید بپذیریم که در این زمینه با کسری روبه‌رو هستیم.رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید امکانات به مراتب بهتری در اختیار تیم ملی قرار گیرد اما باید بپذیریم که در این زمینه با کسری روبه‌رو هستیم.


به گزارش تحلیل ایران، مهدی تاج در مراسم رونمایی از مدال‌ها و جام حذفی در جمع خبرنگاران گفت: اعضای هیئت رئیسه و فدراسیون فوتبال یک سال پیش تصمیم گرفتند فینال جام حذفی در خرمشهر برگزار شود. از قبل اعلام کرده بودیم اگر باشگاه‌ها درگیر لیگ قهرمانان باشند نمی‌توانیم فینال را در تاریخ سوم خرداد برگزار کنیم از این رو تاریخ 9 خرداد را برای فینال جام حذفی درنظر گرفتیم.


رئیس فدراسیون فوتبال درباره دلیل مخالفت سازمان لیگ با درخواست باشگاه ذوب‌آهن مبنی بر برگزاری فینال جام حذفی در تاریخ 10 خرداد تصریح کرد: نمی‌توانستیم زمان برگزاری فینال جام حذفی را تغییر دهیم از این جهت که تیم ملی برنامه تمرینی خود را مشخص کرده و ملی‌پوشان این تیم‌ها باید زودتر در اردوی تیم ملی حاضر شوند.


تاج با بیان اینکه برگزاری فینال جام حذفی در خرمشهر به خاطر رزمندگان 8 سال دفاع مقدس بود، افزود: اینکه از گرمای هوای خرمشهر ایراد می‌گیرند، باید این موضوع را در نظر گرفت که رزمندگان ما در این شرایط آب و هوایی از میهن اسلامی دفاع کردند. ما نیز به این خاطر تصمیم گرفتیم در این مقطع زمانی فینال را در خرمشهر برگزار کنیم و این کار را در سال‌های آینده نیز انجام خواهیم داد.


وی خاطرنشان کرد: ورزشگاه محل برگزاری مسابقه از لحاظ نور و کیفیت چمن استانداردهای لازم را دارد و از این لحاظ جای نگرانی نیست. 


تاج عنوان کرد: شب قبل از بازی فینال قرار است از محل عملیات کربلای پنج تا مسجد خرمشهر مدال‌های فینال حذفی را در بین جانبازان و ایثارگران توزیع کرده تا در این حدفاصل راهپیمایی داشته باشند و مراسم ویژه‌ای خواهیم داشت.


رئیس فدراسیون فوتبال درباره کیفیت لباس‌های تیم ملی و اینکه کارلوس کی‌روش گفته این لباس‌ها موقتی است، گفت: بحث ما روی کیفیت البسه تیم ملی است و اینکه لباس‌ها به اندازه‌ای کیفیت داشته باشد که بازیکنان ما به جای یک لیتر عرق، 3 لیتر عرق نکنند. برای بررسی همین مسئله امروز با کارلوس کی‌روش جلسه‌ای خواهیم داشت تا کیفیت لباس‌های تیم ملی را جویا شویم. 


وی گفت: قرار است کی‌روش با مسئولان برند جیووا نشستی داشته باشد که در مورد این لباس‌ها بحث و گفت‌وگو شود. اگر طبق استاندارد مانند تیم‌های اروپایی که مد نظر کی‌روش است. هر بازیکن پس از تمرین یک لیتر عرق کند این لباس‌های استاندارد را خواهد داشت و اگر سه لیتر عرق کند شرایط لازم را ندارد. قرار است پیراهنی با خواسته‌های سرمربی تیم ملی در اختیار این تیم قرار گیرد و اگر مورد پسند واقع شد با همین شرکت جیووا ادامه خواهیم داد در غیر این صورت با شرکت البسه ورزشی دیگری وارد مذاکره خواهیم شد. ما به دنبال پیراهن‌های با کیفیت هستیم چرا که نمی‌خواهیم وقتی بازیکن لباسی را برتن کند دو سه لیتر از آب بدنش کم شود.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه بالاخره تکلیف رئیس سازمان لیگ چه خواهد شد، گفت: برای معرفی رئیس سازمان لیگ حالا وقت داریم.


تاج در واکنش به این سؤال که نتیجه جلسه امروزش با مسئولان نظام وظیفه در خصوص بازیکنان سرباز تیم ملی چه بوده است، عنوان کرد: ما در چهار پنج ماه گذشته نشست‌های متعددی را در این زمینه با مسئولان نظام وظیفه برگزار کردیم. حضور بازیکنان سرباز تیم ملی در بازی‌های آینده این تیم در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی یکی از مهمترین دغدغه‌های کارلوس کی‌روش است و در جلسه امروز صحبت‌های زیادی در این مورد انجام شد. آقایان باقری و باران چشمه مساعدت‌هایی در این زمینه داشتند و قرار شد در روزهای آینده برای این موضوع راهکاری پیدا شود تا انشاءالله همانند دوره قبل بازیکنان سرباز بتوانند به تیم ملی کمک کنند.


وی گفت: به دنبال این هستیم که همه امکانات را برای تیم ملی فراهم کنیم چرا که رقبای ما در این زمینه شرایط خیلی خوبی دارند. صعود به جام جهانی برای فوتبال ایران بسیار ضروری است و اگر خدایی ناکرده غیر از این اتفاق بیفتد آینده جوانان فوتبال ایران ضربه سنگینی وارد خواهد شد.


رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: برای تیم ملی زمین نفت و همچنین زمین ورزشگاه پاس قوامین را اجاره کرده‌ایم که در این بین زمین پژوهشگاه نفت شرایط خیلی خوبی دارد اما زمین چمن قوامین کیفیت خود را از دست داده است. فعلاً تمرینات تیم ملی در زمین نفت برگزار می‌شود و ما روی زمین قوامین و همچنین کمپ تیم ملی کار می‌کنیم تا این دو زمین نیز هرچه زودتر به شرایط ایده‌آل برسد.


تاج  تصریح کرد: مسلماً باید امکانات به مراتب بهتری در اختیار تیم ملی قرار گیرد اما باید این را پذیرفت که ما در کشورمان در این زمینه با کسری روبه‌رو هستیم و داشته‌های فعلی‌مان همین زمین‌هایی هستند که در اختیار داریم. 


وی درباره شایعه ریاست علی کفاشیان بر کمیته داوران اظهار داشت: هیچ صحبتی در این باره نشده است.


تاج درباره اینکه گفته می‌شود شرکت آدیداس به فدراسیون فوتبال ایران پیشنهاد همکاری داده است، گفت: در این مورد من بی‌اطلاع هستم.


رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به فروش امتیاز باشگاه نفت تهران تصریح کرد: فروش این باشگاه ریشه‌دار برای ما قابل قبول نیست.


تاج در پایان در خصوص شکایت ایفمارک از سرمربی تیم ملی گفت: مشکلات بوجود آمده را حل خواهیم کرد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :