موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/75342 :کد

0

مبارزه با تروریست های موضوع رایزنی تلفنی لاوروف و کری

  ﺳﻪشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -مبارزه با تروریست های موضوع رایزنی تلفنی لاوروف و کری

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که موضوع اصلی گفت وگوی تلفنی (دوشنبه) سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور و جان کری همتای آمریکایی وی، اوضاع سوریه بویژه مبارزه با تروریست ها و اقدام های واشنگتن و مسکو در این

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که موضوع اصلی گفت وگوی تلفنی (دوشنبه) سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور و جان کری همتای آمریکایی وی، اوضاع سوریه بویژه مبارزه با تروریست ها و اقدام های واشنگتن و مسکو در این زمینه بود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، در گزارش وزارت خارجه روسیه آمده است: وزیران خارجه دو کشور همچنین در باره پیشنهاد اخیر روسیه برای انجام عملیات مشترک نظامی علیه گروه های تروریستی و دیگر گروه های مسلح خارج از توافق آتش بس در سوریه مذاکره کردند.


بنا به این گزارش، لاوروف و کری همچنین راهکارهای جلوگیری از تحرکات تروریست ها و قاچاق سلاح به سوریه از طریق مرز ترکیه را بررسی کردند.


وزیر خارجه روسیه در این مذاکره خواستار اجرای وعده آمریکا برای جداسازی گروه های معارض سوری تحت حمایت این کشور از مناطق تحت تسلط یا نزدیک مواضع گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره شد که همراه داعش شامل توافق آتش بس نیست.


وزیران خارجه روسیه و آمریکا در مورد افزایش تلاش های جامعه جهانی در باره مناقشه خاورمیانه نیز گفت وگو کردند.


آتش بس سوریه از اسفند ماه گذشته با فشار روسیه و پذیرش آمریکا به درگیری های گسترده پایان داد و با پذیرش آن توسط 140 گروه، آرامش نسبی در این کشور برقرار شد، ولی گروه های تروریستی تکفیری مانند داعش و جبهه النصره شامل آن نیستند و سرکوب آنها ادامه دارد.


بیش از پنج سال قبل آمریکا در راس گروهی از کشورهای غربی عربی بویژه عربستان سعودی، تندروترین تروریست ها از کشورهای مختلف جهان حتی اروپایی را در گروه های داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام با حمایت های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی سازمان داد و برای جنگ شهرها به سوریه گسیل کرد که مرگ ده ها هزار نفر بویژه زنان و کودکان، آوارگی میلیون ها تن و نابودی تقریبا تمامی زیرساخت ها این کشور را در پی داشته است.


پس از زمین گیر شدن گروه های تروریستی با همکاری نیروی هوافضای روسیه و نظامیان سوری در طول هشت ماه سرکوب هوایی و زمینی تروریست ها و شکست سناریوی ساقط کردن حکومت سوریه، آمریکا با پذیرش برقراری آتش بس، مجبور به قبول پیشنهاد روسیه و ایران برای از سرگیری مذاکرات طرف های سوری شد.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :