موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راه و ترافیک

a/75407 :کد

0

جاده هراز بسته شد

  ﺳﻪشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۱
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -جاده هراز بسته شد

مدیرراهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت: محورهراز از هشت صبح امروز چهارم خرداد تا ساعت ۱۲ فردا چهارشنبه پنجم خردادماه به مدت ۳۰ ساعت بر روی تمام خودروهای عبوری بسته است.

 

 

 

مدیرراهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت: محورهراز از هشت صبح امروز چهارم خرداد تا ساعت 12 فردا چهارشنبه پنجم خردادماه به مدت 30 ساعت بر روی تمام خودروهای عبوری بسته است.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، عباسعلی نجفی روز سه شنبه دلیل مسدود شدن حدود 30 ساعته محور هراز را ایمن سازی و رهاسازی سنگ های معلق عنوان کرد.


وی از رانندگانی که قصد تردد در محور هراز را برای روزهای جاری دارند، خواست به دلیل مسدود بودن این محور از کندوان و سوادکوه به عنوان محورهای جایگزین استفاده کنند.


این سومین بار در بهار سالجاری است که محور هراز به دلیل عملیات راهسازی بر روی خودروهای عبوری بسته می شود.


در اردیبهشت ماه جاری نیز به دلیل عملیات راهسازی این محور پرترافیک کشور از ساعت 20 تا پنج صبح بر روی خودروهای عبوری بسته بود.


در تعطیلات نوروز سالجاری رها شدن سنگ های معلق در جاده هراز به چندین دستگاه خودروی عبوری خسارت وارد کرد که این خسارت ها راه و شهرسازی مازندران را بر آن داشت تا با عملیات راهسازی، سنگ های لق را با اجرا طرح 'برم'( ایجاد پله و ترانشه ) رهاسازی کند.


محور هراز از پرترافیک ترین محورهای کشور و جزو سه جاده اصلی ارتباطی مازندران به پایتخت به حساب می آید. فاصله حدود 140 کیلومتری آن به تهران باعث شده تا این جاده بیشترین تردد را در عید نوروز امسال به نسبت جاده های کندوان و فیروزکوه داشته باشد .


بنابر امارهای وزارت راه و شهرسازی به طور میانگین روزانه 20 هزار خودرو در این جاده تردد دارند که در تعطیلات به 40 هزار خودرو در روز افزایش می یاید.


مازندران علاوه بر هراز از محورهای کندوان ( جاده چالوس - کرج) سوادکوه ( قائمشهر- تهران) ، کیاسر و محور ساحلی به استان تهران به عنوان پایتخت ایران مرتبط است که کمترین فاصله بین مازندران و پایتخت با فاصله 140 کیلومتری مربوط به هراز جاده آمل به پایتخت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :