موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/75452 :کد

0

نخستین نشست کتاب‌خوان فرهنگ و هنر استان مرکزی برگزار شد

  ﺳﻪشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -نخستین نشست کتاب‌خوان فرهنگ و هنر استان مرکزی برگزار شد

نخستین نشست کتاب‌خوان فرهنگ و هنر استان مرکزی صبح امروز در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر اراک برگزار شد.

نخستین نشست کتاب‌خوان فرهنگ و هنر استان مرکزی صبح امروز در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر اراک برگزار شد.


به گزارش تحلیل ایران، نخستین نشست کتاب‌خوان فرهنگ و هنر استان مرکزی صبح امروز در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر اراک برگزار شد.

این نشست با همکاری کتابخانه عمومی آیت‌الله اراکی و گروه گرافیک ترام برگزار شد و در آن 8 نفر به کتاب‌های خوانده شده خود را به حاضران معرفی کردند.

 

کتاب«گرافیک تبلیغات چاپی در رسانه‌ها» نوشته کامران افشارمهاجر از جمله کتاب‌های معرفی شده در این نشست است که توسط معصومه خان‌محمدی به حاضران معرفی شد، محتوای این کتاب برای دانشجویان ارتباط تصویری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدوین شده و موضوع اصلی بررسی شده در آن رسانه‌های چاپی هستند.

کتاب«طراحی به روش حسی» به نویسندگی کیمون نیکولایدز از دیگر کتاب‌های ارائه شده در این نشست توسط مظاهر آذرپی است، این کتاب روش آموزشی دقیق و متغیر را به هنرجو ارائه می‌دهد.

 

کتاب دیگری که در این نشست معرفی شد، کتاب«یوزپلنگانی که با من دویده‌اند» نوشته بیژن نجدی بود که نیلوفر عبدی آن را به حاضران معرفی کرد.

کتاب«گرافیک تجزیه، تحلیل، نقد» اثر علی عابدی از دیگر کتاب‌های معرفی شده در این نشست است که توسط زهره سلیمی معرفی شد، مهم‌ترین هدف این کتاب از آموزش تجزیه، تحلیل و نقد این است که آثار خلق شده توانایی لازم را برای تأثیرگذاری مناسب بر مخاطب خود داشته باشند.

از دیگر کتاب‌های معرفی شده در نشست کتاب‌خوان فرهنگ و هنر استان مرکزی«زیبایی‌شناسی و کاربرد طراحی گرافیک» نوشته آرمان داوودی‌آبکنار است که توسط یاسر عبدی در این نشست معرفی شد.

 

این کتاب دارای سه فصل سامان یافته شامل مباحث نظری و شناخت دیدگاه‌های نشانه‌شناسی، وجوه کاربردی روش‌های نشانه شناسی تصویر و گزارشی از پژوهش که درباره آرم‌های رسمی دولتی ایران صورت گرفته است.

کتاب«تفکر طراحی گرافیک، آن سوی طوفان مغزی» به نویسندگی آلن لاپتن و ترجمه نازیلا محمدقلی‌زاده از دیگر کتاب‌های معرفی شده در این نشست است که توسط محمد براره معرفی شد.

 

این کتاب با شمارگان دو هزار نسخه و در 184 صفحه تالیف شده است و در آن از روش‌های متعددی در حوزه طراحی گرافیک استفاده شده است.

«کتاب بررسی نمادهای مقدس ایرانی در سفال» نوشته نسرین بهرام‌پور از دیگر کتاب‌های معرفی در این نشست است که توسط فاطمه عظیمی به حاضران معرفی شد.

از دیگر کتاب‌های معرفی شده در این نشست، کتاب «مبادی سواد بصری» اثر وایلد جودیت است که یونس بابایی آن را به حاضران معرفی کرد، این کتاب راهنمای مقدماتی و جامعی است برای دانشجویان رشته‌های طراحی به طور خاص و نیز کسانی که نوع فعالیتشان فهم بیشتر و بهتری از اخبار یا پیام‌های بصری را ایجاب می‌کند.

 

این کتاب تا سال 1393 در قالب 42 بار نوبت چاپ، در صدر پرفروش‌ترین آثار انتشارات سروش است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

فرهنگ     کتابخوانی     اراک     گرافیک        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :