موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75464 :کد

0

تاکیدپوتین برآمادگی برای تشکیل جبهه فراگیرمبارزه با تروریسم

  ﺳﻪشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۱۲۹   
 تحلیل ایران -تاکیدپوتین برآمادگی برای تشکیل جبهه فراگیرمبارزه با تروریسم

رئیس جمهور روسیه بر آمادگی کشورش برای همکاری مستحکم بین المللی به شیوه های مختلف در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

رئیس جمهور روسیه بر آمادگی کشورش برای همکاری مستحکم بین المللی به شیوه های مختلف در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این مطلب را در پیام خود به شرکت کنندگان در یک نشست امنیتی بین المللی بلندپایه در روز سه شنبه در شهر گروزنی پایتخت چچن بیان داشت.

 

در این پیام آمده است: درخصوص شیوه های مختلف (مبارزه با تروریسم)، طرف روس آماده همکاری است که باید از نهایت استحکام برخوردار باشد.

 

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه نیز که پیام پوتین را در افتتاحیه نشست گروزنی قرائت کرد، گفت: روسیه رویکرد بازی در قبال تشکیل جبهه گسترده مبارزه با تروریسم براساس اصول برابر و عدم دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر و خدشه وارد نشدن به حاکمیت آنها دارد.

 

وی افزود: ما اطمینان داریم که تشکیل جبهه گسترده ای برای مبارزه با تروریسم براساس احکام و مبانی قانون بین المللی همراه با نقش محوری سازمان ملل به نفع همه طرف هایی است که در نشست اموز شرکت دارند.

 

پاتروشف درباره رشد جنبه های خطری هشدار داد که عناصر افراطی -بعد از شرکت در درگیری های مسلحانه و بازگشت به کشورشان – تشکیل می دهند.

 

وی تبادل اطلاعات در حال حاضر بین کشورها درباره این عناصر را به هیچ وجه کافی ندانست.

 

پاتروشف گفت: یافتن راهکاری برای حل مهاجرت و آوارگان نیازمند برخورداری همه کشورها از اراده سیاسی قوی و وحدت همه توانمندیهای دیپلماتیک است.

 

وی همچنین به رشد فعالیت های افراط گرایان در شبکه اینترنت بویژه تلاش های آنها برای جذب عناصر جدید برای گروههای تروریستی و ترویج افکار افراطی اشاره کرد و گفت: اینترنت به طور روز افزون به عنوان ابزاری برای برهم زدن ثبات در کشورهای مختلف و دخالت در امور داخلی آن و برهم زدن حاکمیت ملی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

پاتروشف تصریح کرد: همه این خطرات ماهیت فرامرزی دارند لذا همه کشورهای جهان باید شیوه های مشترک موثری را برای مقابله با آن وضع کنند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :