موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/75514 :کد

0

علاقه مندی دانمارک برای سرمایه‌گذاری در ‌ایران

  ﺳﻪشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۱
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -علاقه مندی دانمارک برای سرمایه‌گذاری در ‌ایران

سفیر کشور دانمارک با بیان اینکه شرکت‌های کشور دانمارک آماده همکاری در زمینه‌های مختلف در کشور ایران هستند، گفت: دانمارک آماده همکاری در زمینه‌های مختلف به ویژه دارو، لبنیات و انرژی باد با کشور ایران ا

سفیر کشور دانمارک با بیان اینکه شرکت‌های کشور دانمارک آماده همکاری در زمینه‌های مختلف در کشور ایران هستند، گفت: دانمارک آماده همکاری در زمینه‌های مختلف به ویژه دارو، لبنیات و انرژی باد با کشور ایران است.


به گزارش به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم  دانی انان ظهر امروز در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند اظهار داشت: حجم صادرات دانمارک به ایران در سال گذشته 170 میلیون یورو بود که امید است این میزان امسال به بیش از 200 میلیون یورو برسد.


وی با بیان اینکه  نیمی از صادرات کشور دانمارک به ایران دارو است، افزود: دانمارک برای سرمایه گذاری در کشور ایران بسیار علاقه مند است و در این راستا یکی از شرکت‌های معروف دانمارکی 80 میلیون دلار در زمینه دارو در ایران سرمایه‌گذاری کرده و تعدادی دیگر نیز در حال سرمایه‌گذاری و آغاز فعالیت اقتصادی در ایران هستند.


سفیر کشور دانمارک در تهران با بیان اینکه سابقه روابط ایران و کشور دانمارک به بیش از 80 سال گذشته برمی‌گردد، گفت: دانمارک به افزایش همکاری بین دو طرف در سال‌های آینده خوشبین بوده و این همکاری‌ها بیشتر در راستای منافع متقابل است.


دانی انان با بیان اینکه در حال حاضر زعفران تولیدی خراسان جنوبی در کشور دانمارک فروخته می‌شود، افزود: دانمارک در صنایع غذایی به ویژه مواد لبنی می‌تواند علاوه بر تجهیزات تکنولوژی در اختیار ایران قرار دهد.


وی با بیان اینکه کشور دانمارک آماده سرمایه گذاری وهمکاری در انرژی باد است، اظهار داشت: دولت دانمارک در کنار صادرات به ایران خواستار واردات محصولات ایرانی بوده زیرا در حال حاضر یکی از محصولات دانمارکی ایران زعفران در کشور ما طرفداران زیادی دارد.


سفیر کشور دانمارک در تهران  با بیان اینکه فعالیت و سرمایه‌گذاری در بخش دارو می‌تواند زمینه همکاری میان دو کشور ایران و دانمارک باشد، گفت: با توسعه سرمایه گذاری در بخش باد، محیط زیست ایران می‌تواند با از این طریق بخشی از انرژی الکتریکی خود را تأمین و در مصرف گاز و نفت صرفه جویی کرده و یا صادرات خود را در این راستا افزایش دهد.


دانی انان با بیان اینکه حجم مبادلات کشور دانمارک به کشور افغانستان محدود است، افزود: شرکت‌های دانمارکی بیشتر علاقه به سرمایه‌گذاری در کشور ایران هستند و اهداف سفر من به خراسان جنوبی افزایش روابط تجاری و بازرگانی با ایران است.


وی با بیان اینکه  با توجه به موقعیت ایران، امید است در آینده همکاری‌های مشترک منطقه ای در آینده موفق‌تر باشد اظهار داشت: در دوره تحریم مبادلات دو کشور کاهش داشت اما پس از موفقیت در مذاکرات هسته‌ای شاهد افزایش 25 درصدی مبادلات بازرگانی، تجاری و اقتصادی با ایران هستیم.


 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :