موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مد و لباس

a/75560 :کد

0

سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای مد ولباس هزینه می‌شود

  چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای مد ولباس هزینه می‌شود

مدیر کارگروه مد و لباس ایرانی گفت: سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای مد ولباس در کشور هزینه می‌شود.

 مدیر کارگروه مد و لباس ایرانی گفت: سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای مد ولباس در کشور هزینه می‌شود.

 


به گزارش تحلیل ایران، حمید قبادی سه شنبه شب در آیین پایانی نخستین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی که در اتاق بازرگانی برگزار شد با بیان اینکه سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در زمینه مد و لباس در کشور هزینه می‌شود، این رقم را نشانه ضرورت اهمیت و توجه به بحث لباس و مد است دانست و تاکید کرد:  تولید لباس و انسجام‌بخشی فعالیت‌های مربوط به آن می‌تواند ورشکستگی و رکود در صنعت پارچه را برطرف کند.


وی در عین حال با بیان اینکه جشنواره‌های مد و لباس معرفی هویت و توانمندی‌های هنرمندان این رشته است، افزود: در زمینه تولید و طراحی لباس باید نگاه به درون باشد و از ظرفیت‌های داخلی به عنوان مصداقی از اقتصاد مقاومتی استفاده شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئله مد و لباس را چند ساحتی دانست و افزود: این موضوع با تمامی شئون جامعه اعم از بهداشت روان، هویت اجتماعی، فردی و امنیت ملی ارتباط دارد.

تسهیلات یک میلیارد ریالی به فعالان مد

همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در این مراسم تشکیل کارگروه ساماندهی مد و لباس در استان فارس را برشمرد و گفت: علاقه‌مندان و فعالان این حوزه می‌توانند با مراجعه به این کارگروه و گرفتن مجوزهای لازم از تسهیلات یک میلیارد ریالی استفاده کنند.

بهزاد مریدی با این توضیح که جشنواره پس از یک وقفه ۱۰ساله در فارس برگزار می‌شود، از امید به اینکه بتوان هر ۶ ماه یک بار این جشنواره را در سطح استان فارس برگزار کرد نام برد و گفت: خلاقیت‌های به کار رفته در زمینه طراحی لباس سبب استقبال خوب از این نمایشگاه شده و با توجه به ظرفیت استان در رشته‌های تخصصی مربوط به طراحی و دوخت لباس توجه به این امر می‌تواند از لحاظ اقتصادی نیز رونق‌ بخش استان باشد.

وی به تفاوت‌های عصر سنت و مدرنیته اشاره کرد و ادامه داد: امروز جامعه بشری دوران سنت را پشت سر گذاشته و وارد دوران مدرنیته شده، دورانی که شوک‌های جهانی بر پیکره جامعه بشری وارد شده است.

مریدی ساختارشکنی در ابعاد مختلف یکی از ویژگی‌های این دوران عنوان کرد و افزود: در دوران مدرنیته تمامی طرح‌ واره‌های ذهنی بشر به هم ریخته است و بشر در این سرگردانی که باید به گذشته برگردد یا به سوی آینده و دوران پسامدرن باقی مانده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس، ادامه داد: در دوران پسامدرن ترکیبی بین سنت و مدرنیته پیش می‌آید و در واقع سنت‌های گذشته پلی به سوی آینده می‌شود و در این جشنواره طراحی‌ها و بهره‌گیری از سنت‌های گذشته نشان از استقبال از دوران پسامدرن دارد.

نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی با نمایش ۱۴۰ اثر پذیرفته شده از سراسر استان فارس و برپایی نشست های تخصصی و علمی در زمینه پوشاک شب گذشته به کار خود پایان داد.


منبع : خبرگزاری مهر

                               

پوشاک     هزینه     بازار     سنت     جامعه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :