موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75615 :کد

0

دو نامزد پیشتاز آمریکا در انتخابات

  چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -دو نامزد پیشتاز آمریکا در انتخابات

دو نامزد پیشتاز حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا در انتخابات درون حزبی واشنگتن پیروز شدند.

دو نامزد پیشتاز حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا در انتخابات درون حزبی واشنگتن پیروز شدند.
 

 

به گزارش تحلیل ایران، هیلاری کلینتون، نامزد پیشتاز حزب دموکرات، و دونالد ترامپ، نامزد نهایی احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در روز سه شنبه بزرگ در انتخابات درون حزبی ایالت واشنگتن به پیروزی دست یافتند.

پیروزی ترامپ در این ایالت او را یک گام دیگر به کاندیداتوری نهایی حزب جمهوریخواه نزدیک کرد و در حال حاضر وی با 1196 دلگت تنها به رای 41 نماینده دیگر برای دستیابی به حداقل 1237 دلگت نیاز دارد.

بنابر این گزارش، انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان تا دو هفته دیگر برگزار نخواهد شد. پس از آن، رای گیری در 5 ایالت باقی مانده شامل کالیفرنیا، مونتانا، نیوجرزسی، نیومکزیکو و داکوتا جنوبی از سر گرفته خواهد شد. با توجه به باقی ماندن 303 نماینده، احتمالی نهایی شدن نامزدی غول املاک و مستغلات محتمل است.

میزان نوشت: در حال حاضر ترامپ تنها نامزد باقی مانده از حزب جمهوریخواهان است اما نام جان کاسیچ، فرماندار اوهایو، و سناتور تد کروز با وجود کناره گیری از مبارزات انتخاباتی کماکان در میان نامزدهای این حزب وجود دارد.
 
در حالی که کلینتون نیز شب گذشته موفق به کسب 53.7 درصد آرا در این ایالت شد، اما بدلیل اخد رای نمایندگان این ایالت در ماه مارس گذشته (اسفند و فروردین)، این رای گیری پیروزی را برای وی به همراه نداشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :