موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75632 :کد

0

سرکرده جدید طالبان انتخاب شد

  چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -سرکرده جدید طالبان انتخاب شد

منابع پاکستانی صبح چهارشنبه در خبر فوری اعلام کردند که شورای طالبان افغانستان 'هیبت الله آخوند زاده' را به عنوان سرکرده جدید این گروه برگزیده است.

 

منابع پاکستانی صبح چهارشنبه در خبر فوری اعلام کردند که شورای طالبان افغانستان 'هیبت الله آخوند زاده' را به عنوان سرکرده جدید این گروه برگزیده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، این منابع همچنین اعلام کردند که طالبان پس از معرفی سرکرده جدید خود، خبر کشته شدن ملا اختر منصور رهبر سابق این گروه را هم تایید کرده است.'هیبت الله آخوندزاده' یکی از معاونان ملا اختر منصور در زمان رهبری او بر گروه طالبان بود. بسیاری از اعضای ارشد طالبان اعتقاد دارد که این فرد به دلیل برخوردار بودن از پیشینه مذهبی، از احترام بالایی در گروه طالبان برخوردار است. او در زمان حکومت طالبان در افغانستان، یک مدرسه مذهبی در جنوب این کشور داشت و شاگردان او اکنون از موقعیت و جایگاه بالایی در طالبان برخوردارند.

 

این منابع همچنین اعلام کردند که 'سراج الدین حقانی' رهبر شبکه حقانی و 'ملا یعقوب' فرزند ملا عمر سرکرده پیشین طالبان نیز به عنوان دستیاران سرکرده جدید طالبان انتخاب شده اند.در همین حال 'رحیم الله یوسف زی' یکی از تحلیل گران پاکستان که اشراف خوبی نسبت به تحولات طالبان افغانستان دارد، خبر انتخاب هیبت الله آخوندزاده به عنوان رهبر جدید طالبان را تایید کرد.وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که خودرو حامل ملا اختر منصور را در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان هدف قرار داده و احتمال دارد که وی در این حمله کشته شده باشد.

 

ایرنا نوشت: ظهر روز یکشنبه گذشته اداره امنیت ملی افغانستان ضمن تائید خبر کشته شدن اختر منصور اعلام کرد که وی در ساعت 3 و 45 دقیقه جمعه شب در منطقه «دالبندین» در بلوچستان پاکستان کشته شده است.روز دوشنبه گذشته 'بارک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا نیز کشته شدن اختر منصور را تائید کرد.از سویی دیگر «راشاتودی» روز سه شنبه به نقل از «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه 'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان گزارش داد که هنوز شواهد کافی برای مرگ ملا اختر منصور وجود ندارد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :