موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75726 :کد

0

نبیل قاووق: تکفیری‌ها و آل سعود فرصت راهبردی اسرائیل هستند

  چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۴
تعداد بازدید : ۳۹۵   
 تحلیل ایران -نبیل قاووق: تکفیری‌ها و آل سعود فرصت راهبردی اسرائیل هستند

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت که تکفیری ها و آل سعود در حال حاضر فرصتی راهبردی برای رژیم اسرائیل به شمار می‌رود.

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت که تکفیری ها و آل سعود در حال حاضر فرصتی راهبردی برای رژیم اسرائیل به شمار می‌رود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری النشره، شیخ نبیل قاووق در سخنرانی خود در مراسم جشن تکلیف سالیانه در سالن مجتمع امام رضا (ع) در محله السلَم در ضاحیه شهر بیروت گفت: اسرائیل همچنان در قعر شکست خود از ماه مه سال 2000 میلادی به سرمی برد و همچنان ناتوان از مقابله با مقاومت است لذا امروز دست به دامن تروریسم تکفیری و طرح های سعودی در منطقه شده و به آن دل بسته است.

 

شیخ نبیل قاوون خواهان محکوم کردن واضح تکفیری ها و حکومت سعودی شد زیرا آنها فرصتی راهبردی برای اسرائیل به منظور تحقق بخشیدن به اهداف جنگ 33 روزه در سال 2006 میلادی به شمار می روند.

 

وی تصریح کرد: مقاومتی که امروز پیروزی خود بر اسرائیل در سال 2000میلادی را جشن می گیرد؛ پیروزی جدیدی را بر اهرم های تروریستی تکفیری که به طرح اسرائیل خدمت می کنند، رقم می زند.

 

شیخ نبیل قاووق خاطرنشان کرد: حکومت سعودی با سیاست های تجاوزگرانه اش در منطقه به بن بست و ناکامی رسیده است و ناکامی پشت ناکامی بدست می آورد.

 

وی حکومت سعودی را مسئول همه کشتارها و ویرانی های جاری در سوریه دانست زیرا بر ادامه جنگ علیه این کشور اصرار می ورزد و آنها ما را در برابر تسلیم شدن یا خونریزی قرار داده اند لذا جنگ طولانی می شود.

 

شیخ نبیل قاووق درباره پرونده لبنان گفت: حکومت سعودی تلاش کرد تا با فشار و مجازات بین ملت مقاومت و مقاومت فاصله بیاندازد اما انتخابات شهرداریها برگزار شد و شکست مقاصد سعودیها را تثبیت کرد زیرا نتایج این انتخابات تاکید کرد که بر وفاداری و تایید ملت مقاومت از مقاومت افزوده می شود و وفاداری ملت ما به مقاومت هرچه بیشتر ریشه دارتر می شود و دچار لرزش و ضعف نمی گردد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :