a/75745 :کد

0

حقه‌های بدافزاری مایکروسافت برای نصب اجباری ویندوز ۱۰

  چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۴
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -حقه‌های بدافزاری مایکروسافت برای نصب اجباری ویندوز ۱۰

مایکروسافت این روزها با انتقادهای فزاینده ای مواجه است، زیرا با دستکاری پیام تبلیغاتی مهاجرت به ویندوز ۱۰ کاری کرده که بسیاری از کاربران ناخواسته این سیستم عامل را نصب کنند.مایکروسافت این روزها با انتقادهای فزاینده ای مواجه است، زیرا با دستکاری پیام تبلیغاتی مهاجرت به ویندوز ۱۰ کاری کرده که بسیاری از کاربران ناخواسته این سیستم عامل را نصب کنند.


به گزارش تحلیل ایران، در پیام یاد شده به جای تشویق کاربران به مهاجرت به ویندوز 10 زمانی برای بارگذاری ویندوز یاد شده مشخص شده و در صورتی که کاربران پنجره یاد شده را بدون مطالعه متن نوشته شده ببندند فرایند بارگذاری ویندوز در زمان اعلام شده شروع می شود.


فشردن علامت ضربدر قرمز در پنجره های ویندوز از سال ها قبل به معنای لغو عملیات در حال انجام بوده، اما حالا مایکروسافت با سوءاستفاده از این پیش فرض ذهنی کاربران آنها را به نصب اجباری ویندوز 10 وادار کرده است.


مایکروسافت پس از تشدید حملات اعلام کرده کاربران می توانند به طور دستی بارگذاری برنامه ریزی شده ویندوز 10 را لغو کنند، ولی این اعلام هم از حجم انتقادات نکاسته است.


کارشناسان مختلف این اقدام مایکروسافت را حقه ای کثیف توصیف کرده و برخی هم می گویند این کار یادآور روش هایی است که برخی هکرها و ویروس نویسان از آن برای نفوذ بدافزارها و کدهای مخرب استفاده می کنند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :