موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/75781 :کد

0

معرفی رودریگز به عنوان نامزددبیرکل آینده اوپک از سوی ونزوئلا

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۱
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -معرفی رودریگز به عنوان نامزددبیرکل آینده اوپک از سوی ونزوئلا

منابع آگاه نفتی روز چهارشنبه اعلام کردند: ونزوئلا «علی رودریگز» وزیر پیشین انرژی خود را به عنوان نامزد دبیرکل آینده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) معرفی کرده است.

منابع آگاه نفتی روز چهارشنبه اعلام کردند: ونزوئلا «علی رودریگز» وزیر پیشین انرژی خود را به عنوان نامزد دبیرکل آینده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) معرفی کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به دنبال جانشین «عبدالله البدری» است که در دسامبر سال گذشته (آذر/دی) به عنوان سرپرست این سازمان انتخاب شد و مدت خدمت وی ماه جولای 2016 (تیر/ مرداد) 95 به پایان می رسد.


علی رودریگز به مدت یکسال از تاریخ ژانویه 2011 تا ماه می سال 2012 دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بوده است.


در همین حال کشور نیجریه به عنوان بزرگ ترین کشور تولیدکننده آفریقا نیز «محمد بارکیندو» رئیس پیشین شرکت ملی نفت نیجریه را به عنوان نامزد پست دبیرکل سازمان اوپک معرفی کرده است.


کشورهای دیگر عضو این سازمان نفتی نیز، نامزدهایی را برای تصدی پست دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت معرفی کرده اند که از آن جمله می توان به اندونزی، عربستان، ایران و عراق اشاره کرد که هریک از این کشورها دو نامزد معرفی کرده اند.


این درحالی است که قیمت نفت به بالاترین سطح خود طی هفت ماه گذشته رسید، به طوری که هربشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت، نفت خام سبک و شیرین آمریکا برای تحویل در ماه ژوئیه در معاملات اواخر سه شنبه با یک افزایش 5/2 درصدی به 49 دلار و 27 سنت رسید که بالاترین قیمت از اکتبر 2015 بود.


 منبع: خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :