موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/75782 :کد

0

آمریکا دو گروه پاکستانی را به فهرست تروریستی اضافه کرد

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۶
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -آمریکا دو گروه پاکستانی را به فهرست تروریستی اضافه کرد

آمریکا در چهارچوب مبارزه ادعایی خود با تروریسم ، روز چهارشنبه دو گروه مرتبط با «طالبان» در پاکستان را به فهرست گروههای تروریستی اضافه کرد.

آمریکا در چهارچوب مبارزه ادعایی خود با تروریسم ، روز چهارشنبه دو گروه مرتبط با «طالبان» در پاکستان را به فهرست گروههای تروریستی اضافه کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد گروه «طارق گیدار» (Tariq Gidar) و «جماعت دعوه القران» به عنوان تروریست های جهانی مشخص شده اند و شهروندان آمریکایی از هرگونه ارتباطی با آنها منع می شوند.


وزارت خارجه آمریکا افزود: هر گونه اموال تحت مالکیت این گروهها که در حوزه قضایی آمریکا باشند توقیف خواهند شد.


بنا بر اعلام وزارت خارجه آمریکا ، گروه طارق گیدار با گروه «تحریک طالبان» - طالبان پاکستان - مرتبط است. آمریکا می گوید که این جناح از طالبان مسئول قتل عام دسامبر 2014 در یک مدرسه تحت اداره ارتش در پیشاور پاکستان بود. در آن حمله بیش از 130 کودک کشته شدند.


رهبری گروه طریق گدار برعهده «عمر منصور» است که گفته می شود دستور حمله ژانویه 2016 به دانشگاهی در شهر «چارسده» را صادر کرده بود .در آن حمله نیز بیش از 20 تن کشته شدند.


بر اساس این گزارش، گروه جماعت دعوه القران نیز درشهر پیشاور مستقر است و با ملا عمر سرکرده سابق طالبان بیعت کرده بود. وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که این گروه با القاعده و گروه «لشگر طیبه» پاکستان نیز متحد است.


واشنگتن این گروه را مقصر ربودن «لیندا نورگروو» امدادگر انگلیسی در سال 2010 در افغانستان می داند.


منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :