موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/7580 :کد

0

پورمحمدی: توافق هسته‌ای در نهایت به سود ملت ایران است

  دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۲:۵۱
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -پورمحمدی: توافق هسته‌ای در نهایت به سود ملت ایران است

وزیر دادگستری با بیان اینکه توافق هسته‌ای در نهایت به سود ملت ایران است، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از توافق هسته‌ای میان ایران و ۱&#۴۳;۵ نگران و ناراحت است.

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر امروز در مراسم بزرگداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن که در مجتمع امام خمینی (ره) قم برگزار شد، اظهار داشت: خداوند را شکرگذار هستیم در کشوری زندگی می‌کنیم که سرشار از عطر شهدا است و رشادت‌های ایثارگران افتخاری برای همه ما است.

وزیر دادگستری ‌با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) بیان کرد: اگر می‌خواهید کرامت جامعه و یک انسان را مشاهده کنید، ایثار و گذشت آن جامعه را ببینید. ملت ما در میدان ایثارگری افتخار آفرین بوده و در این زمینه رشادت‌ها و از خودگذشتگی های زیادی را انجام داده است.

وی با تاکید بر جایگاه بالای ایثارگری در اسلام خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین (ع) فرمود بالاترین عبادت ایثار است، ایثارگران ما در بالاترین درجه عرفان قرار داشتند و سبب ارتقای رشد معنوی جامعه شدند.

وزیر دادگستری تصریح کرد: اگر جامعه‌ای بخواهد عزت خویش را حفظ کند باید ایثارگری داشته باشد، به‌دلیل ایثار، جانثاری، رشادت‌ها، مقاومت و صبوری رزمندگان، ملت ما در سراسر جهان دارای عزت و افتخار است.

پورمحمدی با بیان اینکه دین مردم با جهاد حفظ شده و پایدار می‌ماند، اظهار داشت: امام علی (ع) فرمودند خداوند جهاد را قرار داد و برای آن ارزش قائل شد چون یاری خداوند موضوع بسیار باارزش و با اهمیتی است، جامعه‌ای دین و دنیای خویش را نمی‌تواند اصلاح کند مگر اینکه جهاد داشته باشد.

وی با بیان اینکه خداوند نعمت‌ها را برای ملت‌ ما تمام کرده است، گفت: خداوند جهاد را مسیر عزت ملت‌ها قرار داده و ما باید خداوند را شاکر باشیم که فرهنگ جهاد در جامعه‌مان نهادینه شده است، فرهنگ اهل بیت (ع) و امام علی (ع) برای ملت ما آثار و برکات زیادی داشته که باید قدردان این نعمت باشیم.

وزیر دادگستری افزود: آزادگان سختی و رنج‌های زیادی را در 8 سال دفاع مقدس متحمل شدند، امروز اگر فرزندان ملت‌مان در صحنه‌های دیپلماتیک افتخارآفرینی می‌کنند و سبب عزت کشورمان می‌شوند و قدرت مذاکره را به دنیا نشان می‌دهند، به دلیل مقاومت و ایستادگی و صبوری آزادگان در 8 سال دفاع مقدس است.

پورمحمدی با اشاره به مقاومت ملت ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه دشمن بیان کرد: آمریکا اذعان کرد که ما تحریم‌های شدیدی را علیه ملت ایران اتخاذ کردیم و نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت این بهترین هدیه برای من بود که ملت ایران تحت شدیدترین تحریم‌ها باشد. در عین حال تمام توطئه‌ها شاهد هستیم که مردم ما مقاومت کردند و دشمن را به زانو درآوردند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به مذاکرات تیم هسته‌ای با گروه 1+5 تصریح کرد: 22 ماه کشورهای جهان تحت تأثیر دیپلماسی ملت ایران بودند، امروز با ایران توافقنامه‌ای را امضا می‌کنند که همپیمانان آن‌ها اذعان کردند این توافق به ضرر آن‌ها است و رژیم صهیونیستی از این توافق نگران و ناراحت است.

وزیر دادگستری اظهار داشت: ما طی این توافق یک سری اعتمادسازی انجام می‌دهیم و در مقابل نیز کشورهای مذاکره کننده اعتماد‌سازی انجام می‌دهند اما در نهایت این توافق به سود ملت ایران است و دستاورد بزرگ و پیروزی ملت ایران است.

وی با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی گفت: امروز کشورمان با مشکلات زیادی مواجه است که بیکاری جوانان و گرانی و کیفیت کم کالا‌ها نمونه‌ای از این مشکلات است، برای رفع آن نیازمند اهتمام و تلاش بیشتری هستیم. دولت همه تلاش خویش را می‌کند تا مشکلات موجود را رفع کند و از رکود خارج شویم و در همه عرصه‌ها موفق شویم.

 

تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :