موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75847 :کد

0

رهبر جدید طالبان مذاکرات صلح را رد کرد

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -رهبر جدید طالبان مذاکرات صلح را رد کرد

رهبر جدید طالبان با رد مذاکرات صلح گفت: مسلمان واقعی توسط آمریکا و دولت افغانستان گمراه نمی‌شود و جهاد علیه کفار ادامه خواهد داشت.

 

رهبر جدید طالبان با رد مذاکرات صلح گفت: مسلمان واقعی توسط آمریکا و دولت افغانستان گمراه نمی‌شود و جهاد علیه کفار ادامه خواهد داشت.


به گزارش تحلیل ایران، «هبت‌الله آخندزاده» رهبر جدید طالبان با انتشار یک پیام ویدئویی با رد مذاکرات صلح اعلام کرد: ملا عمر و ملا منصور کاری نکردند که طالبان شرمنده شوند بنابراین راه آنها را ادامه خواهم داد. به شهادت ملا عمر و ملا منصور افتخار می‌کنم و تلاش‌های آنها برای طالبان هرگز فراموش نخواهد شد.

فارس نوشت:  کسی که خود را افغانستانی،‌مسلمان و مجاهد بداند هرگز در برابر کفار تسلیم نخواهد شد و جنگ ما برای حفظ اسلام است بنابراین جان خود را در این راه تقیدیم خواهیم کرد.خون ملا منصور هدر نمی‌رود و ما به جنگ خود ادامه می‌دهیم که در نهایت پیروزی با طالبان است.

هیبت الله خاطر نشان کرد: افغانستان هرگز زیر سلطه یهود و هنود نمی‌رود؟آیا پاسخ مثبت حکمت یار به دولت افغانستان به معنای کنار آمدن با آمریکا نیست؟این در حالی است که با انتخاب ملا هیبت الله تصور می‌شد که طالبان فرصت دوباره برای شرکت در مذاکرات صلح را از دست نمی‌دهند اما وی تأکید دارد که مسلمان واقعی توسط اوباما و اشرف غنی گمراه نمی‌شود و جهاد علیه کفار ادامه خواهد داشت. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :