موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/75894 :کد

0

دیدار معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی با رئیس‌جمهور چچن

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -دیدار معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی با رئیس‌جمهور چچن

معاون دبیر شورای عالی امنیت کشورمان که در هفتمین نشست بین المللی مقامات عالی رتبه امنیتی در چچن روسیه حضور یافته در حاشیه این نشست با رئیس جمهور چچن دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون دبیر شورای عالی امنیت کشورمان که در هفتمین نشست بین المللی مقامات عالی رتبه امنیتی در چچن روسیه حضور یافته در حاشیه این نشست با رئیس جمهور چچن دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بخش دیپلماسی عمومی سفارت کشورمان در مسکو اعلام کرد: در این دیدار رئیس جمهور چچن از گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران استقبال و ابراز امیدواری کرد که ظرفیتهای اقتصادی دو طرف هرچه بیشتر شناسایی و تدابیر لازم برای توسعه پیوندهای اقتصادی فیمابین اتخاذ شود.

 

رمضان قدیراف با اشاره به افزایش تعامل جمهوری چچن با سایر کشورها، وجود عوامل فرهنگی و دینی مشترک را زمینه ساز ارتقای مناسبات اقتصادی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران دانست.

 

رضا سیف اللهی معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز با اظهار خوشحالی از برقراری ثبات و امنیت و نیز قرار گرفتن جمهوری چچن در مسیر توسعه و آبادانی، افزایش سطح همکاری های اقتصادی و فرهنگی دوجانبه را طبیعی و برای دو طرف مفید برشمرد و ضرورت تحرک جدی تر دوطرف در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.

 

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان اقدامات و فعالیت های رمضان قدیراف رئیس جمهور چچن در توسعه و ایجاد ثبات در منطقه چچن را مورد تحسین قرار داد و برگزاری نشست مهم بین المللی مقامات عالی رتبه امنیتی جهان در گروزنی مرکز چچن را نشانه اهمیت، امنیت و توسعه چچن دانست.

 

نشست بین المللی مقامات عالی رتبه امنیتی از 3 تا 5 خرداد با حضور نمایندگان 75 کشور جهان در "گروزنی" برگزار شد.

 

در این نشست مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تروریسم منطقه ای و بین المللی تشریح شد.

 منبع : ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :