موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75925 :کد

0

تمدید تحریم علیه روسیه دشوارتر شده است

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -تمدید تحریم علیه روسیه دشوارتر شده است

وزیر امور خارجه آلمان می‌گوید با افزایش مخالفت‌ها با ادامه تحریم روسیه، تمدید تحریم‌ها علیه مسکو در اتحادیه اروپا دشوارتر شده است.

وزیر امور خارجه آلمان می‌گوید با افزایش مخالفت‌ها با ادامه تحریم روسیه، تمدید تحریم‌ها علیه مسکو در اتحادیه اروپا دشوارتر شده است.


به گزارش تحلیل ایران؛ تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه که از جولای 2014 اعمال شده است، در سال 2015 برای یک سال دیگر تمدید شد اما در آستانه 31 جولای (10 مرداد) و با افزایش مخالفت‌ها با ادامه تحریم مسکو، تمدید مجدد این تحریم‌ها دشوارتر شده است.


فرانک والتر اشتاین مایر روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری بی‌ان‌اس لیتوانی گفت: «ما اطلاع داریم که مقاومت‌ها در اتحادیه اروپا به منظور تمدید تحریم‌ها علیه روسیه افزایش یافته است.»


وی تاکید کرد: «رسیدن به موضع مشترک درباره این موضوع بسیار دشوارتر از سال گذشته شده است.»

اشتاین مایر گفت آلمان تمایل دارد تا زمان اجرایی شدن توافق مینسک میان روسیه و اوکراین، تحریم‌ها علیه مسکو حفظ شود.پس از آغاز ناآرامی‌ها در مناطق شرقی اوکراین که به برگزاری همه پرسی و جدایی شبه جزیره کریمه از این کشور و پیوستن مجدد آن به روسیه انجامید، روابط میان مسکو و کشورهای اروپایی تیره شده است.


اروپایی‌ها روسیه را به حمایت از شبه نظامیان جدایی طلب مناطق شرقی اوکراین متهم می‌کنند. اتهامی که بارها مقامات مسکو آن را رد کرده‌اند.


اشتاین مایر همچنین ادامه داد: «یک موضوع مشخص است. ما نمی‌توانیم درباره ضمیمه شدن شبه جزیره کریمه به روسیه که نقض قوانین بین المللی و موجب بی ثباتی مناطق شرقی اوکراین شده، بی توجه باشیم.»


آلمان خود از جمله کشورهایی است که به دنبال وضع تحریم ها علیه مسکو بسیار متضرر شده است که این امر انتقادات بسیاری را از جانب شرکت ها و صنایع این کشور بر انگیخته است. 


گفتنی است، به منظور تمدید مجدد تحریم‌ها علیه روسیه نیاز به رای مثبت 28 کشور عضو اتحادیه اروپا وجود دارد و این در حالی است که در ماه‌های اخیر اختلاف نظرها درباره تمدید تحریم‌ها  علیه مسکو بیشتر شده است.


این در حالی است که برخی منافع دیپلماتیک اروپایی هفته گذشته به رویترز گفتند با وجود برخی مخالفت‌ها، اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید خواهد کرد.


به گفته منابع دیپلماتیک، ایتالیا، یونان، قبرس، مجارستان و بلغارستان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا هستند که درباره تمدید تحریم‌ها علیه روسیه مردد هستند؛ از سوی دیگر کشورهایی نظیر انگلیس، سوئد، لهستان و کشورهای منطقه بالتیک معتقد به تمدید تحریم‌ها علیه مسکو هستند.

 منبع: پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :