موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/75929 :کد

0

قانون تقلیل ساعت کاری به معلمان با ۲۰ سال سابقه آموزشی

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -قانون تقلیل ساعت کاری به معلمان با ۲۰ سال سابقه آموزشی

رئیس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش‌وپرورش گفت: قانون تقلیل ساعت کاری به افرادی با ۲۰ سال سابقه آموزشی یا افراد با ۵۰ سال سن تعلق می‌گیرد.رئیس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش‌وپرورش گفت: قانون تقلیل ساعت کاری به افرادی با ۲۰ سال سابقه آموزشی یا افراد با ۵۰ سال سن تعلق می‌گیرد، همچنین مربیان پرورشی، بهداشت و مشاوران مدارس که سابقه تدریس ندارند با ۵۰ سال سن مشمول این قانون می‌شوند.


به گزارش تحلیل ایران، محسن نیکویی فرد ظهر امروز در نشست سالانه مسئولان امور اداری مناطق آموزش‌ و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه  حضانت اولیا متکفل سرپرستی است و دلیل بر پرداخت حق اولاد نمی‌شود، اظهار داشت: حق عائله‌مندی بانوان فرهنگی مجرد به‌موجب قانون است که مکلف به اجرای آن هستیم.


وی افزود: زمان تحصیل دانشجویانی که از سال 1388 متعهد خدمت شدند جزء سنوات خدمت نبوده و در سابقه بازنشستگی آن‌ها محاسبه نمی‌شود، اما ازاین‌رو رایزنی‌هایی برای اعمال آن از مسیرهای قانونی در دست اجراست.


رئیس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه کمک‌هزینه اولاد برای فرزند دختر تا زمان ازدواج و برای فرزند پسر تا سن 20 سالگی است، گفت: به‌شرط آنکه فرزند به تحصیل ادامه دهد و شغل اداری نداشته باشد تا 25 سالگی افزایش پیدا می‌کند.


وی به احکام حقوقی سال جدید اشاره کرد و افزود: بدی آب‌وهوا و مناطق کمتر توسعه‌یافته نیز در بخش رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان مدارس محاسبه خواهد شد.


نیکویی فرد گفت: قانون تقلیل ساعت کاری به افرادی با 20 سال سابقه آموزشی یا افراد با 50 سال سن تعلق می‌گیرد، همچنین مربیان پرورشی، مربیان بهداشت و مشاوران در مدارس که سابقه تدریس ندارند با 50 سال سن مشمول این قانون می‌شوند.


همچنین معاون پشتیبانی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه بیش از 54 هزار فرهنگی زیرپوشش حوزه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان هستند، گفت: مدیریت صحیح این تعداد نیروی انسانی نیازمند هماهنگی و هم‌فکری است.


سیدمحمد میرپور به بیش از 98 درصد اعتبارات آموزش‌ و پرورش در بخش هزینه‌های کارکنان اشاره کرد و گفت: مدیریت این میزان اعتبار نیازمند سیاست‌گذاری صحیح است که مدیران امور اداری به‌عنوان تولیدکننده این هزینه برای هدفمندسازی آن باید مشارکت کنند.


وی تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های کلان وزارت آموزش‌وپرورش بودجه‌ریزی عملیاتی در استان اصفهان به‌صورت آزمایشی انجام می‌شود، که در این مدل حسابداری تعهدی جایگزین حسابداری نقدی می‌شود.


معاون پشتیبانی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان به کمبود 2 هزار معلم در آموزش‌وپرورش استان اصفهان اشاره کرد و تصریح کرد: بخشی از آن‌ها توسط دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان تأمین و مابقی به‌وسیله جذب نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق‌التدریس همکاران شاغل مدیریت خواهد شد.


وی با بیان اینکه در رأس سیاست‌های وزارت آموزش‌ و پرورش محدودیت منابع مالی، استفاده بهینه از منابع موجود قرار دارد، افزود: از سال 1392 تابه‌حال در بخش اعتبارات درآمد اختصاصی بین 20 تا 30 درصد افزایش داشتیم که در سال گذشته مبلغ 750 میلیارد ریال بوده و پیش‌بینی می‌شود که سال جاری به 900 میلیارد ریال برسد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :