موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوزه

a/75948 :کد

0

بیشتر شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ها به لجن‌زار تبدیل شده‌اند

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۱
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -بیشتر شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ها به لجن‌زار تبدیل شده‌اند

یکی ازمراجع تقلید با بیان اینکه هجوم فرهنگی درعصر ما درهمه تاریخ بی‌سابقه است ابراز کرد: ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی به جز بخش کوچکی از آنها تبدیل به لجن‌زار متعفنی شده‌اند و برجامعه تاثیر می‌گذارندیکی از مراجع تقلید با بیان اینکه هجوم فرهنگی در عصر ما در همه تاریخ بی‌سابقه است ابراز کرد: ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی به جز بخش کوچکی از آنها تبدیل به لجن‌زار متعفنی شده‌اند و بر جامعه تاثیر می‌گذارند.


به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای فرهنگی ستاد وزارت کشور و استانداری‌ها که در مدرسه علمیه امام سجاد(ع) برگزار شد گفت: مسائل فرهنگی از مسائل سیاسی و اقتصادی جدا نیستند و نابسامانی در آنها حتی می‌تواند مایه ایجاد نابسامانی در امور نظامی شود.


وی افزود: جدا دانستن فرهنگ از سیاست و اقتصاد اشتباه است و اصلاح فرهنگ باعث اصلاح همه امور خواهد شد.


این مرجع تقلید تاکید کرد: اگر یک تاجر انسان باایمانی باشد احتکار، رانت‌خواری، پول‌شویی و قاچاق نمی‌کند.


وی با بیان اینکه هجمه فرهنگی در عصر ما در طول تاریخ بی‌سابقه است ابراز کرد: ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی به جز بخش کوچکی از آنها تبدیل به لجن‌زار متعفنی شده‌اند و بر جامعه تاثیر می‌گذارند.


این مرجع تقلید ادامه داد: جوانی که در خط مقدم جبهه حضور می‌یابد و برای ما جانفشانی می‌کند شب پیش از آن در سنگر زیارت‌عاشورا می‌خوانده است.


وی با بیان اینکه دشمن با تهاجم فرهنگی می‌خواهد ما را از درون تهی کند تصریح کرد: دشمن در وهله نخست می‌خواهد ما را از درون تهی کند و سپس بر ما مسلط شود به همین دلیل مسؤولان باید برنامه منسجمی را با همکاری جمعی از روحانیون، روان‌شناسان و جامعه‌شناسان برای رویارویی با آسیب‌های فرهنگی فراهم کنند.


آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به برنامه‌های شورای فرهنگی ستاد وزارت کشور ابراز کرد: برنامه‌هایی همچون ترویج نماز و قرآن بسیار خوب هستند اما جامعه نیاز به یک برنامه جامع دارد و تصور من این است که هنوز کار جامعی در این زمینه انجام نشده است.


وی تاکید کرد: حوزه علمیه ظرفیت بزرگی است و خدماتش را رایگان ارائه می‌دهد بنابر این شورای فرهنگی ستاد وزارت کشور باید از حوزه کمک بگیرد.


این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: وجود 400 مرکز پژوهشی در قم سفره آماده‌ای است که باید از آن بهره برد.


وی با بیان اینکه باید از ابرازهای فرهنگی مختلف استفاده کرد گفت: فیلم، نمایشنامه، جلسات هم‌اندیشی، مصاحبه، منبر و بسیاری از برنامه‌های دیگر امور تاثیرگذاری هستند که باید در راه فرهنگ اسلامی از آنها استفاده کرد.


آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه امروز حجاب به یک مسأله سیاسی تبدیل شده است گفت: غرب می‌گوید اگر ما بتوانیم حجاب را از سر زنان ایرانی برداریم، 50 درصد نظام را تخریب کرده‌ایم.


وی افزود: هنگامی که ما بر سر مسؤولان اروپایی که به ایران می‌آیند حجاب می‌پوشانیم خودمان نیز باید این امر را در نهادهای دولتی رعایت کنیم.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :