موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/75974 :کد

0

ترامپ،وکلای انتخاباتی لازم برای کاندیداتوری را کسب کرد

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۱
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -ترامپ،وکلای انتخاباتی لازم برای کاندیداتوری را کسب کرد

منابع خبری از موفقیت دونالد ترامپ به دست‌یابی به «وکلای انتخاباتی» لازم برای معرفی به عنوان نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ خبر می‌دهند.

منابع خبری از موفقیت دونالد ترامپ به دست‌یابی به «وکلای انتخاباتی» لازم برای معرفی به عنوان نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 خبر می‌دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آسوشیتدپرس لحظاتی پیش خبر داد که دونالد ترامپ سرانجام موفق شده است وکلای انتخاباتی (Delegate) لازم برای کاندیداتوری جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 را کسب نماید.

 

بر اساس قوانین حزب جمهوری‌خواه، نامزد منتخب باید حداقل حائز 1237 وکیل انتخاباتی گردد.

آسوشیتدپرس این خبر را بر اساس شمارش نظرات وکلای انتخاباتی و به ویژه نظرسنجی از «وکلای غیرمتعهد» گزارش کرد. پیش از این شمار «وکلای متعهد» ترامپ بر اساس نتایج انتخابات‌های درون‌حزبی مشخص بود.

 

در نظام پیچیده انتخابات آمریکا مردم به طور مستقیم نامزد دلخواه خود برای ریاست‌جمهوری را انتخاب نمی‌کنند و این افرادی به نام «وکلای انتخاباتی» (delegates) هستند که با رأی به کاندیداها به نمایندگی از مردم، تعیین می‌کنند چه کسی می‌تواند نامزد یک حزب برای شرکت در انتخابات (در انتخابات مقدماتی) یا رئیس‌جمهور بعدی آمریکا (در انتخابات سراسری) باشد. وکلای انتخاباتی به دو دسته وکلای متعهد و غیرمتعهد تقسیم می‌شوند.

 

«وکلای متعهد» در هر ایالت، ترجیح‌های خود برای رأی دادن به یک نامزد را اعلام می‌کنند و انتخاب آنها به نسبتی برابر با همین ترجیح اعلام‌شده صورت می‌گیرد. مردم در انتخابات مقدماتی در هر ایالت به فرد مورد علاقه‌‌‌ای که مایلند نامزد یک حزب در انتخابات باشد رأی می‌دهند. سپس، وکلای متعهد که از هر نامزد اعلام حمایت کرده‌اند، با نسبتی معادل با سهم آرای اکتسابی نامزدی که از آن حمایت کرده‌اند، انتخاب می‌شوند. بنابراین فرض بر این است که آرایی که این نمایندگان در حمایت از هر نامزد می‌دهند انعکاسی، هر چند غیرمستقیم، از آرای مردم است.

 

اما علاوه بر «وکلای متعهدی» که بر اساس نتایج رأی‌گیری‌های هر ایالت انتخاب می‌شوند «وکلای غیرمتعهد» هم در این فرایند نقش دارند: کسانی که مستقیماً و بدون آنکه انتخاب شوند به «کنوانسیون ملی حزب» می‌روند و به هر کسی که دوست داشته باشند، رأی‌ می‌دهند، حتی اگر تمامی وکیلان متعهد آن ایالت به فردی دیگر رأی داده باشند.

 

در صورتی که ترامپ از سوی حزب جمهوری‌خواه به‌عنوان نامزد نهایی معرفی شود، احتمالا باید در انتخابات سراسری با هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق ایالات متحده رقابت کند.

 

در حرب دموکرات، رقابت بین هیلاری کلینتون و برنی سندرز همچنان ادامه دارد.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :