موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/76021 :کد

0

کنگره های فرهنگی نشان ازوابسته نبودن به فرهنگ غرب است

  جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۹
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -کنگره های فرهنگی نشان ازوابسته نبودن به فرهنگ غرب است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برگزاری کنگره هایی همچون محمدهلال ابن علی (ع) نشان از وابسته نبودن کشور به فرهنگ غرب و تسلیم نشدن در برابر زورگویی های دشمنان اسلام است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برگزاری کنگره هایی همچون محمدهلال ابن علی (ع) نشان از وابسته نبودن کشور به فرهنگ غرب و تسلیم نشدن در برابر زورگویی های دشمنان اسلام است.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی در آئین اختتامیه کنگره ملی حضرت محمدهلال ابن علی (ع) در آران و بیدگل افزود: این که برخی غرب را یک بسته کامل برای پذیرش یکجای فرهنگ، سیاست و اقتصاد بدانند، قابل قبول نیست.


وی همچنین افزود: ما مفتخریم که این نعمت را خدا به ما عطا کرده است که در ایران اسلامی در جوار بقاع متبرکه زندگی می کنیم و آمدن امامزادگان به ایران نشان از ادب و معرفت و محبت مردم ایران به خاندان پیامبراکرم (ص) و اهل بیت (ع) است.


حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: مردم ایران با محبت و آغوش باز زمینه مهاجرت امامزادگان را به این سرزمین فراهم کردند و در برخی از مناطق ضمن ابراز محبت به امامزادگان همراه با آنان با دشمنان جنگیدند و در کنار آنها به شهادت رسیدند.


وی گفت: امامزادگان مهاجر به ایران، مانند اجداد بزرگوار خود حاضر نشدند در برابر دشمنان چه در زمان بنی امیه و چه در زمان بنی عباس تسلیم شوند و با مقاومت خود نشان دادند که از دشمنان تبعیت نمی کنند.


حجت الاسلام محمدی با اشاره به فرمایش های مقام معظم رهبری در جمع سپاهیان و نمایندگان خبرگان رهبری گفت: رهبرمعظم انقلاب در این دیدار به جهاد کبیر یا اطاعت نکردن از دشمن اشاره داشتند که امامزادگان مصداق کاملی از جهاد اکبر هستند که به ایران آمده و تسلیم نشدند.
وی گفت: رهبری همچنین فرمودند؛ علاج همه مشکلات کشور این است که خود را به اقتدار واقعی برسانیم و در سایه اسلام و معارف اهل بیت (ع) در مقابل خواسته های نابجای دشمن تسلیم نشویم، همان گونه که اهل بیت (ع) تسلیم نشدند.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در آیات مختلف قرآن، خداوند به پیامبر کرم (ص) دستور صبر و استقامت و عدم اطاعت از دشمن را صادر نمودند.


وی همچنین تصریح کرد: مردم منطقه آران و بیدگل نشان دادند همان طور که در گذشته از امامزادگان به خوبی استقبال کردند، در این زمان نیز با تقدیم 800 شهید ارادت خود را به اهل بیت (ع) نشان داده اند.


آئین افتتاحیه کنگره ملی هلال ابن علی (ع) با هدف تکریم امامزدگان به ویژه امامزاده هلال صبح پنجشنبه در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده سیدعلی (ع) قم برگزار و آئین اختتامیه آن نیز شامگاه پنجشنبه در محل امامزاده هلال ابن علی (ع) آران و بیدگل طی آیینی برگزار شد.


طبق فراخوان ارائه شده از سوی معاونت فرهنگی اوقاف در سال گذشته، تعداد 253 اثر شامل 113 مقاله و 140 اثر فرهنگی شامل کتاب، داستان و شعر به دبیرخانه کنگره ارسال شده که تعداد 30 مقاله به عنوان برتر انتخاب و به چاپ رسیده است.


تاکنون 5 کتاب به عناوین مختلف رساله هلالیه، فرزند علی، ستارگان حریم هلال، ستایشگران هلال و فهرست نسخ خطی و اسناد کتابخانه هلال بن علی پیرامون این شخصیت بزرگ دینی تدوین و چاپ شده است.


این همایش که با همکاری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم‌، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه‌، آستان مقدس امامزاده محمدهلال ابن علی (ع) و اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان در دو بخش علمی‌ ‌‌پژوهشی و فرهنگی ‌هنری ترتیب یافته، امشب در آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی (ع) آران و بیدگل به کار خود پایان می دهد.


منبع : خبرگزاری ایرنا 


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :